Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy gasili pożar citroena. Auto częściowo spłonęło

W środę na jednym z parkingów w Świdniku doszło do pożaru pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowali strażacy, ogień częściowo strawił auto.

Do pożaru doszło w środę około południa na parkingu przy ul. Kopernika w Świdniku. Z zaparkowanego citroena zaczął wydobywać się dym, o wszystkim została powiadomiona straż pożarna.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze oraz samochód operacyjny PSP Świdnik. W ciągu kilku minut strażacy ugasili ogień. Na szczęście pożar nie objął zaparkowanych w pobliżu pojazdów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru w aucie spłonęła komora silnika, stopiła się maska oraz przedni zderzak. Uszkodzeniu uległa również przednia szyba. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. mł. bryg. Paweł Ostrowski/KP PSP Świdnik)

16 komentarzy

 1. To maska jest plastikowa???
  Co to teraz robią za auta???
  Kiedyś trabant był z plastiku , ale chociaź nie płoneły, ja w Źuku celowo lutlampą podpalałem miskę olejową w zimie i kurcze wcale niechciał spłonąć??

 2. kolejny francuz

 3. Kupię felgi jak coś 😛

 4. Sylwuś nie podniecaj się , nie tylko francuzy się palą na samym ,,Lublin 112 ,, przez ostanie parę miesięcy opisanych było sporo aut które się zapaliły i nie były to tylko francuskie , to po pierwsze a po drugie to trzeba zapytać właściciela co w ostatnim czasie było robione w autku . Bo coś mi się wydaje że jakiś druciarz nazywający siebie mechanikiem pchał tam swoje rączki ….

  • Marcin, Kiedyś Rosiewicz śpiewał :,,W Lubartowie na straganie można kupić dobre piwo. Nie ma mowy w nim o pianie, ale za to dużo taniej”. To są właśnie ,,oszczędności” na ,,złotych rączkach”.

 5. dizel musi kopcić a jak franca to ogień do nieba

 6. technologia od,,niemca”….

 7. Nic na F – Forda, Fiata, Francuza.

 8. nic na A i B….chyba ze to Alfa lub Bugatti

 9. C5 z pneumatyką.Nie ma lepszego.Płynie się nie jedzie.

 10. Do takiego auta potrzebny jest dobry mechanik nie taki od passata którego młotkiem się naprawia.

Z kraju