Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Stadion i basen zmienią się w kino. Filmy będzie można oglądać z widowni oraz z wody

Lubelski stadion Arena Lublin zostanie przekształcony w ogromną salę kinową, utworzona zostanie też strefa gastronomiczna. Tydzień później to samo czeka kompleks Aqua Lublin.

W przyszłym tygodniu na Arenie Lublin zostanie zamontowany sporej wielkości ekran. W ten sposób lubelski MOSiR, wspólnie z Splat!FilmFest i Fundacją Nowa Aleksandria, postanowił przygotować dla mieszkańców kino na stadionie. Oczywiście, projekcja będzie dostosowana do miejsca, w którym się będzie odbywała. Zaprezentowany zostanie bowiem film pt. „Diego”.

Opowiada on o młodym, niezwykle utalentowanym chłopaku, który zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia jednak w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Pomimo tego jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 11 sierpnia o godz. 21.00. Widzowie będą mieli do dyspozycji również strefę gastronomiczną. Wstęp będzie biletowany. Koszt miejsca na trybunach VIP wynosi 25 zł, są też bilety ulgowe w cenie 20 zł.

Natomiast w kolejny czwartek, 18 sierpnia, o godz. 21.00 kino zostanie zorganizowane na basenie olimpijskim w kompleksie Aqua Lublin. W tym przypadku zaplanowano seans amerykańskiego horroru z 1978 roku pt. „Pirania”. Film jednak jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich. Za miejsca w basenie trzeba będzie zapłacić 30-35 zł, znacznie taniej, gdyż na 10 zł, wyceniono możliwość oglądania projekcji z trybun.

(fot. materiały organizatora)

10 komentarzy

 1. Jako młody wynalazca proponuję jeszcze pod wodą zainstalować TOiTOje i bar z wyszynkiem. Będzie all inclusiv.

  • No tak, jak już nic na stadionie nie można zrobić, to zróbmy kino, na basenie kino. Piękne pomysły. Może lepsze by było kino samochodowe na parkingu przy Arenie.

 2. Wolę w domu wygodnie poleżeć i oglądać.

 3. Siku i zamknięte

 4. Widzę że MOSiR uczy się od najlepszych jak bez sensu marnować pieniądze.

 5. Co za bzdury, zamknąć te lasy , gdzie nie ma ustawionych telewizorów!

 6. Gratulacje na mOSIR za poroniony pomysł. Woda w basenie olimpijskim 20 stopni (dobra do pływania) ale po 1,5 h oglądania filmu hipotermia gwarantowana. A na trybunach nie ma nic piękniejszego jak wcinać popkorn i frytki w ogólnie unoszącym się „zapachu” chloru którym nawet ubrania przesiąkają. – Kochanie, gdzie byłeś ? – W kinie – To dlaczego śmierdzisz chlorem ?

  • Dokładnie, o takich atrakcjach to czytałem w ciepłych krajach gdzie woda jest prawie jak hot tube, w powietrzu jest +30°C, albo ludzie dostawali pontony, albo leżaki które unosiły się na wodzie.
   Jeszcze pozostaje kwestia wyboru filmu… miejmy nadzieję, że oglądając horror nikt się nie zes*a ze strachu do basenu, a jak wiadomo to znana mosirowa „atrakcja”.

 7. Będzie kino jak znowu ktoś nasra do basenu, tym razem z wrażenia.

 8. Wszystkich z mosiru wywalić na zbitypysk.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo