Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Śnieżyca i opady marznące na obszarze woj. lubelskiego. Nawet 5-10 cm śniegu, a potem mgły adwekcyjne i odwilż

Najbliższe godziny czekają nas ze śniegiem i opadami marznącymi. Potem w regionie będą nam towarzyszyły mgły. W końcu nadejdzie ocieplenie. Na termometrach lokalnie możliwe są wartości na poziomie kilkunastu stopni.

Noc z czwartku na piątek przyniesie zachmurzenie duże, natomiast na północy województwa lubelskiego początkowo z większymi przejaśnieniami. Na sporym obszarze Lubelszczyzny wystąpią opady śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym, które na południu regionu będą nad ranem przechodziły w mieszane oraz przejściowo deszcz marznący powodujący gołoledź. Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 5-10 cm. Szczególnie na południu, centrum i wschodzie województwa lubelskiego. Prognozowana suma opadów na południu do około 8-12 mm. Na termometrach minimalnie od -3°C do 0°C. Miejscami pojawił się oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek na pogodę wpłynie zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Wysp Brytyjskich, wraz z wolno przemieszczająca się od południa, południowego zachodu strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Natomiast z południowego zachodu napływać zacznie stopniowo ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Jutro prognozowane jest zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, przejściowo i miejscami możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na termometrach od 1°C do 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, na ogół wschodni.

Noc z piątku na sobotę przyniesie zachmurzenie duże z opadami deszczu, natomiast północy regionu także mieszane i przejściowo marznącego deszczu powodującego gołoledź. Gdzieniegdzie utworzą się gęste mgły adwekcyjne ograniczające widzialność do 200-300 m. Rozwojowi mgieł sprzyjać ma duża wilgotność powietrza, i proces topnienia pokrywy śnieżnej oraz napływ cieplejszego powietrza nad wychłodzone podłoże. W najchłodniejszej części nocy od 0°C do 3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Sobota przyniesie w woj. lubelskim zachmurzenie duże, natomiast na południu większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Do godzin południowych lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200-300 m. Na termometrach od około 4°C na północy, przez 10-11°C w centrum i na zachodzie oraz wschodzie regionu, natomiast 12°C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, czasami porywisty, południowo-wschodni i południowy, tylko na północy wschodni.

W niedzielę oraz poniedziałek termometry pokażą nawet 10-13°C. Będzie to efekt adwekcji bardzo ciepłej masy z południa i południowego zachodu po wschodniej stronie rozległego niżu. Od wtorku ochłodzenie. Natomiast w okolicach 15 lutego 2024 r. temperatura wyniesie za dnia od 2°C do 5°C, lecz noce i poranki mogą być z częstym mrozem. Najprawdopodobniej najchłodniejsza część zimy za nami, ale akcenty zimowe ze śniegiem i mrozem będą mieć miejsce nawet wczesną wiosną, przeciągając się nawet na kwiecień.

Prognozy pogody dla Polski
Sytuacja baryczna nad Europą

8 komentarzy

  1. Hahahahhahahahahha wy nie możecie trafić co będzie za dwa dni a wiecie co będzie w kwietniu Hahahahhahahahahha

  2. naprawdę , tydzień temu o tym wiedziałem

  3. A Ja Im wierzę. Muszą mieć duże znajomości po ciemnej stronie że dostają takie wiadomości wiarygodne.

  4. „…ale akcenty zimowe ze śniegiem i mrozem będą mieć miejsce nawet wczesną wiosną, przeciągając się nawet na kwiecień.” A wiecie, że akcenty wiosenne mogą mieć miejsce nawet podczas kalendarzowej zimy? Ha, nie wiedzieliście! To najnowsze odkrycie 😉

Dodaj komentarz

Z kraju