Śmierć mężczyzny w lubelskiej izbie wytrzeźwień. Trwa ustalanie, dlaczego zmarł 37-latek

Trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci mężczyzny, który został przywieziony do lubelskiej izby wytrzeźwień. Rano znaleziono jego zwłoki. Choć z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, iż mógł on zostać pobity, ustalenia śledczych na to nie wskazują.

Policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności śmierci jednego z pensjonariuszy „Ośrodka wczesnej interwencji dla osób z problemami alkoholowymi i ich rodzin”, czyli izby wytrzeźwień w Lublinie. O tym, że mężczyzna nie daje oznak życia, obsługa zorientowała się w sobotę nad ranem. O wszystkim powiadomieni zostali policjanci i prokurator.

Jak ustaliliśmy, 37-latek został przywieziony do izby wytrzeźwień przez patrol policji. W piątek po godzinie 15 policjanci zostali skierowani na plac Kaczyńskiego, gdzie grupa kilku osób spożywała alkohol, zaczepiała przechodniów i rzucała butelkami. Funkcjonariusze zastali na miejscu trzech mężczyzn. Dwóch z nich, 19 i 46-letni zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie po 100 złotych.

Trzeci z imprezowiczów spał na ławce. Policjanci z trudem dobudzili mężczyznę, jednak nie mogli nawiązać z nim żadnego kontaktu. Z uwagi na fakt, iż nie posiadał on żadnych dokumentów, bełkotał, nie był w stanie utrzymać równowagi, a także na jego ubraniu znajdowały się ślady wymiocin, mundurowi dla jego bezpieczeństwa nie mogli zostawić go w takim stanie.

Dlatego też został przetransportowany do izby wytrzeźwień. Tam okazało się, że w organizmie mężczyzny znajdują się prawie cztery promile alkoholu. Zgodnie z procedurami został poddany badaniom przez lekarza, który ocenia, czy stan zdrowia danej osoby nie uniemożliwia jej pobytu w takim miejscu. W tym przypadku miało nie być żadnych zastrzeżeń.

Wiadomo też, że mężczyzna który wcześniej był półprzytomny z powodu upojenia alkoholowego, w trakcie badania zaczął przejawiać objawy agresji. Usiłował m.in. opluć badającego go lekarza. Ostatecznie o godzinie 16:20 został umieszczony w sali. Jak później ustalono, był to 37-letni mieszkaniec Lublina.

Pracownicy ośrodka o śmierci mężczyzny powiadomili policję o godzinie 6:57. Na miejscu przeprowadzone zostały niezbędne czynności. Prokurator nie stwierdził, aby do śmierci 37-latka przyczyniły się osoby trzecie. Ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Jej wyniki pozwolą na ustalenie dokładnej przyczyny śmierci mieszkańca Lublina.

(fot. lublin112.pl)

50 komentarzy

 1. trzeba było zostawic na ławce i by zył

 2. „Tam okazało się, że w organizmie mężczyzny znajdują się prawie cztery promile alkoholu.”
  „W tym przypadku miało nie być żadnych zastrzeżeń.”

  Dobry lekarz. Przecież 4 promile to norma…

  • 4 promile to ile to w normalnych jednostkach?
   Ledwie 1,5 Durczok, albo jakieś 2 „cośtam, cośtam” Kruki.
   Nieżyciowe te jednostki.

 3. Ciekawe jaki musi być stan zdrowia by ten weterynarz nie wyraził zgody na pobyt w izbie wytrzeźwień?

  • Jaki weterynarz? Zwierzęta to nie moczymordy. Poza tym sam sobie to zrobił i teraz ktoś ma za to odpowiadać.

 4. Na izbie to tylko można być okradzionym i dostać łomot, ciekawe dlaczego dopiero rano sobie o nim przypomnieli

  • Jak ci się hotel nie podoba to się ogarnij żeby do własnego wyra wrócić na własnych nogach. W żłobie czego byś jeszcze chciał, żeby ci siostra postawiła interes? Patologia do żłobu

 5. Ciekawy jestem czego osoby, ktore krytykują lekarza i policjantow od nich wlasnie oczekuja? Przecież osoba dorosla jest swiadoma, ze nie pije herbate tylko 40% alkohol. Dodatkowo aby miec 4promile to trzeba juz ostro „grzac”.
  Zle geny same sie likwiduja.

  • Uważasz, że zostawienie człowieka z 4 promilami na izbie jest w porządku? To stan zagrażający życiu i powinien trafić do szpitala.

   • Nie no lepiej było zostawić go na ławce.

   • a to oni mu wlali w gardło tą wódę??? do szpitala??? właśnie przez takich są na SORZE kolejki bo przywiozą ochlajtusa i robią mu wszystkie badania…po co???
    przynajmniej rodzina odetchnie…myślisz, że to był przykładny ojciec rodziny??? pewnie matce rentę zabierał…

    • Nie wiesz, nie oceniaj. Moze miał problemy. Zagubił sie… akurat ojcem był dobrym, mamie tez renty nie zabierał.

   • Do szpitala kolego to powinni trafiać chorzy a nie żule i menele żeby zakłócać spokój i stwarzać zagrożenie dla chorych i cierpiących ludzi.

   • Akurat do szpitala! Tam chorzy i cierpiący ludzie – nie z własnej i chcianej winy – czekają w kolejce po to, żeby jakimś napitym żłobem się zajmowano?

 6. Mając 4 promile i ślady wymiocin powinien on znaleźć się w szpitalu, a nie na izbie !!!!

  • a jaki szpital zechce przyjąć takiego zarzyganego menela co jeszcze pluje na lekarzy ? Sam się wyeliminował , jednego siniaka w mieście mniej.

   • Popieram !!!! :-))) Szpital jest dla ludzi chory a nie dla meneli !!!

    • A ja wam życzę żeby ktoś się tak samo cieszył z waszej śmierci lub śmierci waszych bliskich, polaczki 🙂

   • Niestety jak taka osoba przekroczy 4 promile to tylko szpital. Tutaj było poniżej 4. A w szpitalu najczęściej przyjmują takie osoby i wszyscy muszą się z nimi męczyć – zarówno personel, jak i pozostali pacjenci.

  • „K” patrzcie jaki wielki humanista… jakby takiego wzieli na SOR, a Ty bys potrzebowal tam tez pomocy z zawalem, udarem, wylewem, zlamaniem albo skaleczeniem, byłbyś za nim w kolejce bys pierwszy go na izbe wytrzeźwień wysyłał… hipokryta!!!

  • „K” ty powinieneś do do swojego domu zabrać i wezwać do niego lekarza jeżeli jesteś taki miłosierny.Miałbyś szanse wykonać sztuczne oddychanie metodą buźka-buźka.

 7. Może i powinien tam zostać ale jak miał 4 promile to powinni na niego bardzo uważać bo jest to granica dawki śmiertelnej

 8. No to mu pomogli…

 9. Potwierdzam

 10. A niewdzięcznik teraz sobie leży jak hrabia i zamiast podziękować, to udaje, że ich nie zna…

 11. Tylko kto teraz za izbę zapłaci.

 12. Niech rzuci kamieniem ten kto trafił na izbę i nie został pobity przez wapaniala policję … sa tylko cwaniakami wyżyć sie na kims innym w mundurze bo bez munduru poza służba zwykle C**ki którym żona każe obierać ziemniaki i robic za kurkę domowa a oni tacy grzeczni to robią

  • Ty 1312 jak trafiłeś na izbę zaszczany i zasmarkany to myślałeś, że będzie cię kelner w smokingu obsługiwał ??? Powinni cię tam zawieść na taczce lub wozem lub wozem drabiniastym razem ze świniami i za każde chamskie zachowanie nauczyć pokory na przyszłość !!!

 13. JAK WAM NIE WSTYD MÓWIĆ TAK O DRUGIM CZŁOWIEKU WIELKIE PAŃSTWO NIGDY SIĘ NIE NAPILI. WASZE KOMENTARZE SA PO PROSTU ŻENUJĄCE CZASAMI ZAMKNIJCIE RYJE I NIC NIE MÓWCIE!!!!!

  • 99% nigdy się tak nie na piło…bo by nie pisali już na tym portalu…to dawka śmiertelna…a na pewno nie pili na skwerze w mieście…K…pewnie to ty jesteś jednym z tych koleżków którzy razem „imprezowali”

   • Właśnie szkoda, że 99% komentujących tu się nie przekręciło, bo straszna z Was swołocz.

 14. Cztery promile w organiźmie to już powyżej dawki śmiertelnej. Nie powinien tam trafić w takim stanie, na SOR również nie od tego jest oddziaľ toksykologi na Alejach Kraśnickich.
  A lekarze w tym Centrum Interwencji Kryzysowej to powinni badać co najwyżej bydło w oborze.
  A na marginesie znam z tamtą taki przypadek chłopak 34 lata osadzony do wytrzeźwień mając 0.57 promila i tętno podczas badania ponad 150 uderzeń na minutę na co ich i „felczer” stwierdził, że po alkoholu tętno może być podwyższone. Oczywiście podbite, że jest ok i może pozostać do wytrzeźwienia. Moim zdaniem jeden i drógi powinni trafić do szpitala. A tak na marginesie dobrze niech tam prokurator troszkę powęszy.
  Szkoda człowieka. Każdy może mieć gorszy dzień i każdy z komentujących też był na bani. Pech chciał, że trafił na nadgorliwych nazwijmy to policjantów. Zresztą oni to dopiero walą gaz
  !

  • Nadgorliwych??? Mieli go zostawić w takim stanie na ławce?? Zrobili to co trzeba, zawieźli go na izbę, a Ty id-oto lepiej się nie odzywaj.

 15. Komentarze Polaczków którzy znają się na wszystkim. Po pierwsze to na Izbie Wytrzeźwień jest wykwalifikowany personel medyczny ( lekarz, pielegniarz,ratownik medyczny). Po drugie są badani (również pod kątem śladów pobić czy inne urazy )i jest przeprowadzany wywiad medyczny ( na co się leczy, leki , uczulenia, jaki pił alkohol ewentualnie czy zażywał środki psychoaktywne itd.). Po trzecie obiekt jest monitorowany nawet na zewnątrz. Zmarł człowiek będzie sekcja zobaczymy jak na razie lepiej nie obsmarowywać i obrażać personel Izby Wytrzeźwień czy Policji. Poza tym najczęściej trafiają tam stali klienci którzy wybrali sobie taki tryb życia, niektórzy są tam co drugi dzień. No i SOR jest dla ludzi którzy są w stanie nagłego zagrożenia życia a tam personelu jak na lekarstwo.

 16. Dla mnie będzie jak ty zdechniesz 🙂

 17. >Z informacji jakie macie wynika, że mógł zostać pobity
  >ale ustalenia śledczych na to nie wskazują
  Aha.
  A macie te informacje, że był mocmo pobity a w reklamowce z rzeczami pełno krwi? Czy może jakieś inne. Będzie afera. A polaczki JAPA, wy zawistni hipokryci świętsi od papieża.

 18. Selekcja naturalna, co tu wyjaśniać?

 19. Nie da się pijąc jeden wieczór nakręcić 4 promile. Umarł z przepicia i taki jest historii finał. Nikt mu nie wlewał do gardła na siłę. [***]. Dziwie się że tak mało gnojków z placu kaczora umiera z przepicia albo przedawkowania narkotyków. Masakra co się tam dzieje. Obrali sobie ten park za miejsce libacji i burd. Przechodząc tamtędy niedobrze się robi. Koledzy z którymi się tak urządził na pewno nad nim nie zapłaczą.

 20. Nie należysz do lokalnej kliki, a jesteś pod wpływem narkotyków lub alkoholu, albo masz udar mózgu, atak epilepsji licz się z tym, że NIE MASZ ŻADNYCH PRAW!

 21. Wy komentujący negatywnie eksperci wszech nauk, nic nie wiedząca o życiu bando ch*** !!! Nie macie pojęcia kim był ten człowiek, jakim był ojcem (nie wiecie czy w ogóle był) i dlaczego znalazł się w tym miejscu! Ale Wy piszecie o nim, jak o jednym z Was. Fachowcy z bożej łaski, jak śpiący, narąbany, koleś, może rzucać butelkami? Płacą Wam za wylewanie na zmarłych takich szczyn do sieci? wstyd.

 22. Badanie hahaha lekarz wychodzi patrzy na ciebie i mówi że jesteś zdrowy – tak wygląda badanie.

 23. jbc was polaczki

  A ja się tak zastanawiam: jak bardzo zakompleksioną, sfrustrowaną i nienawistną mendą trzeba być, żeby pod artykułem o czyjejś śmierci, w jakikolwiek sposób by ona nie była (bo wszystko potraficie zas*rać) wyrażać swoją radość? Wyobrażam sobie, jak siedzi taka stulejarzyna, klika „wyślij” i od razu jej się robi lepiej – na krótką chwilę. On przynajmniej miał bliskich, którzy go teraz opłakują. A po was, wrzody, nikt płakać nie będzie – rodzina i „znajomi” odetchną z ulgą, że w końcu tę złośliwą ku*asinę zabrało, :)))))))

 24. .....................

  Lekarz widząc chłopaka w takim stanie powinien zadecydować o przewiezieniu go na SOR a nie zostawiać na pewną śmierć. Idę o zakład że doktorek się wykręci.

 25. Te komentarze znawców ,fachowców od moralności i ekspertów od trzeźwości po prostu powalają ,ludzie nie znacie wszystkich aspektów tego dramatu ,po kilku zdaniach artykułu wiecie już kto ,co, gdzie i jak, i ta wasz pogarda ,poczucie wyższości i wszechwiedza ,czujesz sie lepiej jeden z drugim jak napiszesz jakiś frajerski komentarz ,żenada a chłopak który odszedł był kimś więcej niż anonimową ofiarą ,menelem czy kimś takim, miał wiele talentów i pasji o których w zdawkowym artykule nikt nie napisze ,miał swoją pracę za granicą ,swoją Rodzinę i swoje Życie i mam nadzieję że prawda o tym jak to życie się skończyło nie będzie przeinaczona,zapomniana i zamieciona pod dywan… ale to tylko moja nadzieja . Pokój Twojej Duszy Grzesiu

  • Widać niektórzy muszą wylać wiadro pomyj bo tak najłatwiej. Gdyby jednak chodziło o kogoś z ich rodziny to z pewnością powstrzymaliby się od pisania głupich komentarzy. Nie znałam człowieka ale przykro mi że inny „człowiek”zwany dalej lekarzem, potraktował go w ten sposób. Oby stracił za to swoje przywileje bo przecież składał przysięgę, że będzie pomagać a nie lekceważyć pacjenta. W d.u.p.a.c.h. się poprzewracało.

  • O kilku talentach i pasjach właśnie możemy przeczytać w artykule

 26. Do wszystkich hejterskich świętoszków,co nie znając człowieka, śmią się krytycznie wypowiadać na jego temat: zacznijcie myśleć i NIE KOMENTUJCIE!!! Wylejcie swoje kompleksy i frustracje na siebie, a nie na wspaniałą rodzinę rodzinę i bliskich, którzy to czytają! NIE znacie prawdy o człowieku, ani co się tam naprawdę wydarzyło, więc się NIE WYPOWIADAJCIE! Zeby wam łapy uschły,polaczkowi hipokryci. Każdemu z osobna, który ma czelność klepać samosądy w internecie. Człowiek to jednak obrzydliwy gatunek.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym