Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skarżą się na gokarty jeżdżące pomiędzy wypoczywającymi nad zalewem. – Jak we mnie wjechał, to aż kucnąłem z bólu

Zakaz jest, jednak tak jakby go nie było. Przedsiębiorcy tłumaczą, że znaki zakazujące jazdy na tzw. gokartach są niewymiarowe, a tym samym nikogo karać nie można.

25 komentarzy

 1. Nic dziwnego. Społeczeństwo jest coraz bardziej egoistyczne i roszczeniowe. Najważniejsze, że JA mam dobrze, a inni niech się podporządkują.

 2. w tym przypadku tylko solidne lanie gumową pałą da jakieś pozytywne wyniki.
  zrobić kiedyś nagle nalot i pałować wszystkich jak leci po całym zalewie i tych na gokartach i tych co je wypożyczają a także tych co stawiają te niewymiarowe znaki!!! lać ile wlezie … LAĆ WSZYSTKICH !!

 3. Jasne, znak nie taki, więc można. A kultura to taki nudny program w telewizji…

  • Dodaj do tego, jakże polską maksymę głoszącą, że zasady są po to aby je łamać – i masz pełny obraz naszego cudownego społeczeństwa.

 4. Hehe – regulamin jest tutaj wiążący i Janusze Byznesu mogą sobie znaki w zadki wsadzić, jak niewymiarowe… można wydrukować regulamin maczkiem przy wjeździe i będzie nadal WIĄŻĄCY.
  A Januszy przeczołgać pod kątem kas fiskalnych i wydawania paragonów raz czy dwa…

 5. Te tzw. „gokarty” to w myśl przepisów rowery, dodam wybrakowane rowery. Wybrakowane, bo nie posiadają „dzwonka” i być może czegoś tam jeszcze.
  Jeżeli jest przyzwolenia na jazdę po chodnikach to „gokarty” mnie nie dziwią. Zastanawia mnie kiedy jazda pojazdami silnikowymi po chodnikach stanie się bardziej powszechna i społecznie dopuszczalna.

  • No i co chyba nie wymaga komentarza, bo jest absurdalne…zakaz wjazdu „gokartami”. Pomijając to, że nie ma takiego znaku w to już ciężarówką można wjechać a czterokołowym rowerem nie. Jakiś totalny absurd.

  • Nie wiem czy spełniają definicję roweru. Co prawda są napędzane siłą mięśni, ale szerokość nie może być większa niż 90 cm.
   Jeżeli rowerzyści jeżdżą bezkarnie po chodnikach policja tego nie widzi, to czemu się teraz dziwić, że jeżdżą po nich inne pojazdy? Przecież można.

 6. Kuku a ciebie pierwszego lać ile wlezie

 7. Nieistotne że znaki niewymiarowe, każdy korzystający ma podporządkować się regulaminowi. Nie masz zamiaru przestrzegać regulaminu to nie korzystaj z obiektu

  • Ten znak niczego nie zmieniałby nawet gdyby był postawiony prawidłowo i obowiązujący. Jest zasada ogólna – chodnikiem nie można się poruszać żadnym pojazdem, bo chodnik jest dla pieszych. Hulajnogą, deskorolką i na rolkach, owszem – można. Można, bo to nie są pojazdy.

   • to nie jest chodnik tylko bulwar i część trasy rowerowej…

   • Grześ przez wieś

    Hulajnogą?!jest teraz nad morzem taka moda na duże hulajnogi elektryczne coś w rodzaju skutera na dużych,grubych kołach (takie same były u nas w oszołomie).To jest dopiero plaga,gówniarzernia się tym rozbija,nie dość że to nie rejestrowane,bez świateł i sygnału to jeszcze zapierd..a jak głupie.

 8. Stawiać zakaz wjazdu rowerom na chodniku, to tak jakby stawiać zakaz pędzenia zwierząt autostradą.

 9. Seba z Grygowej

  Nad Zęborzyckim mogliby cos takiego wymyslić

 10. przynajmniej nie sa powolniakami

Z kraju

Sport