Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rzucił niedopałek, spaliła się słoma. Odpowie za podpalenie

Wkrótce przed sądem za podpalenie słomy odpowie 55-latek z gminy Łabunie. Mężczyzna rzucił niedopałek papierosa w miejsce, gdzie składowana była słoma.

W minioną sobotę wieczorem na jednej z łąk w Łabuniach doszło do pożaru składowanej słomy. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

44-latek z gminy Łabunie, będący właścicielem słomy, powiedział mundurowym, że w czasie, gdy doszło do pożaru kilkadziesiąt metrów dalej oczyszczał sprzęt rolniczy. W pewnym momencie poczuł swąd palącej się słomy. Próbował jeszcze zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru, jednak ogień przeniósł się na pozostałą część nieskładowanych bel ze słomą.

Strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą, zaś policjanci zajęli się ustalanie sprawcy podpalenia. Wartość strat została oszacowana na 1000 zł. W niedzielę podejrzany o wzniecenie ognia był w rękach policjantów. 55-latek z gminy Łabunie trafił do policyjnego aresztu, dzisiaj usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do podpalenia. Oświadczył, że nieświadomy zagrożenia w miejsce składowania słomy rzucił niedopałek papierosa. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Zamość)

6 komentarzy

  1. Ewidentne wykroczenie nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Nie wynika tu żadna umyślność.

  2. Ja jako z krwi i kości z lubelskiej wsi. Modle sie do boga na kolanach abym juz więcej tego zboża nie sadził tylko cebule, teraz tylko cebule !

  3. Nie umyślne zniszczenie mienia nie podlega pod KK ale można domagać się odszkodowania z KC.

Wiadomości z info112