Ranny mężczyzna leżał przy torach w Lublinie. Obok znaleziono zakrwawiony nóż
16:53 22-06-2026 | Autor: redakcja
Niezwykle dramatyczne zgłoszenie otrzymały w minioną sobotę, 20 czerwca, służby ratunkowe. Przed godziną 18 wpłynęła informacja o zakrwawionym mężczyźnie, który leży w zaroślach przy ulicy Chemicznej w Lublinie. Miał on zostać ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego, policję oraz straż pożarną.
Poszkodowany znajdował się w pobliżu bocznicy kolejowej. Na ciele rzeczywiście miał ranę zadaną ostrym narzędziem. Po opatrzeniu ratownicy medyczni przetransportowali 37-latka do szpitala. Na szczęście okazało się, iż obrażenia nie są poważne.
Funkcjonariusze od razu przystąpili do ustalania dokładnych okoliczności zdarzenia. W pobliżu natrafili na zakrwawiony nóż, którym został zaatakowany mężczyzna. Zabezpieczono go do badań. Zatrzymano też brata poszkodowanego.
39-latek wyjaśniał, że udał się na osiedle, a kiedy wrócił, zastał rannego brata. Sugerował również, że mieli go zaatakować Ukraińcy, którzy tego dnia kręcili się w pobliżu. Policjanci nie uwierzyli jednak jego relacji.
Mężczyzna był powiem widziany 1,5 godziny wcześniej, zanim zawiadomił służby ratunkowe, jak szedł z alkoholem w kierunku torów. Nie był on jednak w stanie wyjaśnić, co robił przez ten czas. Plątał się również w zeznaniach oraz przyznał, że trzymał zakrwawiony nóż. Dlatego trafił do policyjnej celi.
Obecnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie.

fot. lublin112.pl

fot. lublin112.pl