Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przy granicy z Białorusią trwają poszukiwania zapalnika. „Nie jest niebezpieczny i posiada zabezpieczenie”

Od kilku godzin w rejonie granicy z Białorusią trwają poszukiwania zgubionego zapalnika. Jak przekazało Dowództwo Generalnie – „podczas operacji wojskowych, tego rodzaju sytuacje zdarzają się”.

– Informujemy, że przy granicy z Białorusią Wojsko Polskie prowadzi intensywne działania z użyciem specjalistycznego sprzętu, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. We wtorek po zakończeniu lotów bojowych w jednym ze śmigłowców realizujących patrol w rejonie granicy stwierdzono brak zapalnika w jednym z pocisków – poinformowało w czwartek Wojsko Polskie.

Lot śmigłowcem realizowany był wzdłuż pasa granicznego i nie odbywał się nad terenem zabudowanym.

– Z uwagi na to, iż dotychczasowe poszukiwania urządzenia nie przyniosły rezultatu informujemy, iż zapalnik ma wbudowane zabezpieczenia i nie stanowi zagrożenia dla otoczenia. Niemniej w przypadku kontaktu z nim prosimy o oznaczenie miejsca jego odnalezienia i powiadomienie najbliższej jednostki wojskowej lub Policji. Będziemy kontynuować poszukiwanie urządzenia. Zaznaczamy, że podczas operacji wojskowych, tego rodzaju sytuacje zdarzają się, tak jak m.in. w Afganistanie, gdzie po realizacji lotów bojowych, miały miejsce przypadki stwierdzenia braku elementów wyposażenia – wyjaśniają przedstawiciele Wojska Polskiego.

Dowództwo Generalne opublikowało zdjęcie, na którym widać zapalnik, taki sam, który został zgubiony.

– W przypadku kontaktu z nim prosimy o oznaczenie miejsca jego odnalezienia i powiadomienie najbliższej jednostki wojskowej lub Policji. Zapalnik nie jest niebezpieczny i posiada zabezpieczenie – przekazało Dowództwo Generalne.

Zgubiony przedmiot ma około 11 centymetrów długości. Zapalnik spadł w rejonie Puszczy Białowieskiej ze śmigłowca Mi-24.

Przy granicy z Białorusią trwają poszukiwania zapalnika. „Nie jest niebezpieczny i posiada zabezpieczenie”

33 komentarze

  1. To dopiero początek jak … SKOŃCZY BROŃ BĘDZIE SZŁA RZEKĄ

  2. POmijając żenadę, to jaki ubaw mają z nas kacapy na białorusi…

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo