Przesadzanie drzew z centrum Lublina miało je uratować. Nie do końca się to udało (wideo)

Część z przesadzonych z rejonu Al. Racławickich oraz ul. Lipowej i Poniatowskiego drzew uschła. Niektóre też chorują. Wiadomo jednak, że zostaną one wymieniona na nowe, o podobnej wielkości.

Minął rok od akcji przesadzania drzew z rejonu Al. Racławickich oraz ul. Lipowej i Poniatowskiego w Lublinie, gdzie obecnie trwa przebudowa tych arterii. Kolidowały one z realizowaną inwestycją, więc aby je uratować, podjęto decyzję o przeniesieniu w inne miejsce. Łącznie wynajęta do tego celu specjalistyczna firma przesadziła około setki mniejszych lub większych drzew.

Efekt tych prac postanowił sprawdzić miłośnik historii z Lublina Paweł Małkowski. Wybrał się z kamerą w rejon ul. Grafa, gdzie z Al. Racławickich trafiło 25 klonów, 1 cis oraz 4 lipy, a także 11 lip z ul. Lipowej oraz 1 klon z ul. Poniatowskiego. Jak się okazuje, nie wszystkie drzewa dobrze zniosły przeprowadzkę. Część z nich obumarło, niektóre też chorują. Jest nadzieja, że te ostatnie odżyją i niebawem w pełni się rozwiną.

Pewne jest jednak, że drzew nie ubędzie. Te które uschły, mają zostać wymieniona na nowe. Tak określa umowa zawarta z firmą, która je przesadzała. Gwarancja obowiązywać ma przez siedem lat. W jej zakresie jest coroczny przegląd przesadzonych drzew oraz nasadzenie nowych, o zbliżonej wielkości, w miejsce tych, które się nie przyjęły.

(wideo Paweł Małkowski)

16 komentarzy

  1. ***** PO

  2. Tragedia na skale swiatowa . Nie ma cie wiekszych problemów?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności