Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Premier w Świdniku mówił o watażkach, chuliganach i wzmocnieniu bezpieczeństwa kraju. Oberwało się też opozycji

W sobotę zakłady PZL Świdnik odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Spotkał się tam z załogą i kierownictwem firmy, lokalnymi samorządowcami oraz z dziennikarzami. Wstęp na teren fabryki śmigłowców miały tylko osoby zaproszone oraz posiadający akredytację co oznacza, że wizyta szefa rządu była zamknięta dla mieszkańców.

Przemówienie premiera poświęcone było głównie dwóm sprawom. Pierwsza z nich to wzmacnianie bezpieczeństwa Polski. Jak podkreślał Mateusz Morawiecki, polska armia aby być skuteczna, musi być oparta o najnowocześniejsze technologie. Tłumaczył, że nie mamy powodów aby wstydzić się naszego przemysłu zbrojeniowego, co zostało udowodnione w ostatnim czasie podczas wojny na Ukrainie, gdzie tamtejsi żołnierze broniąc ojczyzny używają przekazanego przez Polskę sprzętu i bardzo sobie go chwalą.

Premier wyjaśniał, że polska broń jest produkowana m.in. za środki z budżetu państwa. Wskazał, że do modernizacji armii potrzebne są trzy rzeczy: „pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze”, gdyż nie ma silnego państwa bez silnej armii, jednak silna armia może urosnąć tylko na fundamencie silnego i sprawnego od strony finansowej państwa. Przypomniał też, że obok wielkich wydatków zbrojeniowych i wydatków na modernizacja armii, prowadzona jest także bezprecedensowa polityka społeczna, infrastrukturalna oraz obniżane są podatki.

– W obecnej sytuacji geopolitycznego zagrożenia, kiedy ci zagraniczni różni watażkowie, geopolityczni chuligani, zachowują się tak jak na osiedlowych podwórkach, czyli nie atakują silnych, tylko wybierają sobie słabszych i do nich starają się dotrzeć, rzucić na kolana, i to widzimy dzisiaj w starciu z Ukrainą. Dlatego polska armia musi być oparta o najnowocześniejsze technologie, a polska broń udowadnia dzisiaj na Ukrainie swoją skuteczność – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier wskazywał, że przyszłość i bezpieczeństwo zależy od wiarygodności realizacji wzmocnienia polskiej armii i wzmocnienia polskich finansów publicznych. Dodał, iż rząd PiS jest rządem nie tylko bezpieczeństwa finansowego, lecz także bezpieczeństwa polskich granic i bezpieczeństwa wewnętrznego, który nie szczędzi sił i środków aby dla dobra Polski to bezpieczeństwo umacniać.

Nie brakowało też słów krytyki wobec opozycji. Tu premier krytykował poprzedników, że dla nich sprawy bezpieczeństwa i wojskowe były trzeciorzędne. Budżet na sprawy obronne miał być w stagnacji, rozformowywano różne jednostki wojskowe oraz wysprzedano wiele kilometrów kwadratowych poligonów.

– Przestrzegaliśmy przed tym, a w ślad za naszą przestrogą poszły również nasze czyny. Trzeba zapytać jak to jest możliwe, że rząd Prawa i Sprawiedliwości na obronność, bo taka jest prawda, rok 2023 to potrojenie wydatków na obronność a nawet więcej licząc zakupy sprzętu wojskowego, które już zamawiamy na całym świecie. Powiedzieliśmy dość tej nonszalancji, tej byle jakości z czasów Platformy Obywatelskiej i zrealizowaliśmy najważniejszy program w historii Rzeczypospolitej – grzmiał Mateusz Morawiecki.

Jeżeli chodzi o same zakłady PZL Świdnik, to nie padły żadne konkretne zapowiedzi co do np. kontraktów. Premier podziękował jedynie wszystkim pracownikom za przechowanie inżynierskiej wartości. Dodał, że ze swojej strony zrobi wszystko, aby kolejne projekty trafiały do tej polskiej fabryki, gdyż zapewni to wyższe pensje dla polskich pracowników, transfer technologii oraz wzmocni bezpieczeństwo Rzeczypospolitej.

(fot. KPRM)

54 komentarze

 1. Co tu dodać, co tu ująć??? Na takie odwiedziny i taki dobór ich uczestników należy to skomentować krótko, zwięźle i na temat : ***** ***!!!

 2. A mówił coś o swojej matce wiadomo jakiego pochodzenia…

 3. oni tylko to umieją – oczerniać i szkalować innych a sami mają czarne dusze

 4. do wyborców opozycji

  Cześć! Opowiedzcie mi na kilka pytań. Czy PO jest za węglem czy przeciw, czy zamierza inwestować w górnictwo np. na Lubelszczyźnie. Czy PO jest za fit for 55, ograniczeniem produkcji zwierzęcej, zakazem występu zwierząt w cyrkach czy wręcz przeciwnie zamierza rozwijać polskie rolnictwo. Czy PO jest za prywatyzacją spółek skarbu państwa czy po wyborach zamierza wyrzucić z nich ludzi PiS i ulokować swoich ludzi. Czy PO jest za likwidacją KRUS, 500+, 13, 14 emerytury czy zamierza zwiększać i waloryzowac te świadczenia. Czy PO wierzy w Covid, popiera lockdown i przymus szczepień czy wręcz przeciwnie Covid wg. PO to ściema i spisek Morawieckiego i Kaczyńskiego. Czy PO jest za pomocą Ukraińcom i Ukrainie czy uważa że należy pomagać przede wszystkim polskim obywatelom, a zakazy takie jak np. zakaz importu węgla z Rosji są bez sensu i szkodzą polskim przedsiębiorcom. Weźcie odpowiedzcie mi na te pytania, bo od wyborców PO słyszałem tyle przeciwstawnych sobie rzeczy, że głowa mała. W zasadzie łączy ich tylko 5 gwiazdek, a tak w ogóle to mają zupełnie różny światopogląd, podejście do ekologii, gospodarki itp. Jak mi rzeczowo odpowiedcie to nie wykluczam, że na nich zagłosuje. Z góry dziękuję. Maciek.

 5. do wyborców opozycji

  Cześć! Opowiedzcie mi na kilka pytań. Czy PO jest za węglem czy przeciw, czy zamierza inwestować w górnictwo np. na Lubelszczyźnie. Czy PO jest za fit for 55, ograniczeniem produkcji zwierzęcej, zakazem występu zwierząt w cyrkach czy wręcz przeciwnie zamierza rozwijać polskie rolnictwo. Czy PO jest za prywatyzacją spółek skarbu państwa czy po wyborach zamierza wyrzucić z nich ludzi PiS i ulokować swoich ludzi. Czy PO jest za likwidacją KRUS, 500+, 13, 14 emerytury czy zamierza zwiększać i waloryzowac te świadczenia. Czy PO wierzy w Covid, popiera lockdown i przymus szczepień czy wręcz przeciwnie Covid wg. PO to ściema i spisek Morawieckiego i Kaczyńskiego. Czy PO jest za pomocą Ua czy uważa że należy pomagać przede wszystkim polskim obywatelom, a zakazy takie jak np. zakaz importu węgla z Rosji są bez sensu i szkodzą polskim przedsiębiorcom. Weźcie odpowiedzcie mi na te pytania, bo od wyborców PO słyszałem tyle przeciwstawnych sobie rzeczy, że głowa mała. W zasadzie łączy ich tylko 5 gwiazdek, a tak w ogóle to mają zupełnie różny światopogląd, podejście do ekologii, gospodarki itp. Jak mi rzeczowo odpowiedcie to nie wykluczam, że na nich zagłosuje. Z góry dziękuję. Maciek.

  • „Czy PO jest za likwidacją KRUS, 500+, 13, 14 emerytury czy zamierza zwiększać i waloryzowac te świadczenia.” – to wszystko powinno zostać zlikwidowane, bo człowiek powinien utrzymywać się z własnej pracy. Ale nikt (poza Konfą) tego nie powie, bo przegra każde wybory.

  • Gózik mnie interesuje czy PO jest przeciw temu co piszesz. Natomiast wiem że bardzo by pomogła kasa z KPO. A jej nie ma bo Matołusz, Zero i Kim Kacz Un walczą z kastą sądowniczą. A ja bym wolał żeby najpierw wzięli kasę z UE a później walczyli z wyimaginowaną kastą. Dlatego mam ich w DUDZIE.
   I po drugie – miarą dobrobytu nie jest to że ktoś zarabia minimalną która wzrosła o ileś% a emeryt ma dostawać jałmużnę w postaci14,15 emerytury. Miarą dobrobytu jest jak przedsiębiorcę stać by zapłacić dużo więcej niż minimalną a ZUS by tak zwaloryzować emerytury by były na wyższym poziomie kasowym. Nie trzeba wtedy 500+

 6. Oni tylko przypominają nam czarne złodziejskie czasy PO z PSL. Gdy niewygodni dla nich jak gemn Petelicki czy dyrektor kancelarii Tuska Grzegorz Michniewicz rzekomo popełniali samobójstwa. Michniewicz 23 grudnia 2009 roku tuż po sprowadzeniu wyremontowanego TU-154 z Samary. On miał dostęp do najbardziej tajnych informacji dla Tuska.

 7. Panowie z obozu PO ostatnio zaczęli twierdzič ,że zlikwidują wszystkie kontrakty na uzbrojenie jakie zwiera obecnie rząd,czyli na śmigłowce również, zamkną Turów zlimwidują dodatki socjalne , ogranicżą hodowlę zwierząt czyli rolnictwo mocno dostanie po głowie, wszystko po to żeby podporządkować się Berlinowi, bo w ten sposób doprowadzą ludzi do biedy i starz będą przymierać głodem a.młodzi uciekać do Niemiec za pracą bo tam brakuje parobków,a jak jest więcej chętnych niż miejsc pracy to to zarobki robią się coraz mniejsze. Lanowie z PO mówią to otwarcie

  • jak na razie to pzl nie dostał , nie podpisał żadnego kontraktu na śmiglowce , AS ( artur soboń) ze Świdnika i inni politycy obiecuja tylko i nic z tego nie wynika . POPULIŚCI .

 8. człowieku co ty bredzisz? napisałeś’ czy są przeciw występom zwierząt w cyrkach czy wręcz przeciwnie za rozwojem rolnictwa’ co to ma być? co mają męczone tygrysy i niedzwiedzie w cyrku do rolnictwa? Typowy pisuar z ciebie, wszystko spuścisz.

 9. Precz z PO, PSL i Lewactwem

  Nigdy więcej tego co było.
  III RP to twór komunistów
  W filmie KATYŃ pokazane jest co robiono z Polakami i kto został namaszczony przez ruskie onuce do rządzenia Polską.
  Nie wierzcie w niezależne sądy i jakąś ich komunistów demokracje. Oni wycierają sobie swoje japy tymi sloganami żeby was ogłupiać za pomocą swoich tub propagandowych i fundacji.
  Dość kłamców lewicowych.

 10. Spotkanie dla swoich aby powiedzieć co się chce /lub co chce prezes/ i aby nie odpowiadać na trudne pytania. Idealny przekaz jaki to mamy dobrobyt, dla osób oglądających TVP.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo