Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pracodawca będzie miał prawo kontrolować trzeźwość pracowników

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej proponuje, by pracodawcy, jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia ochrony życia i zdrowia pracowników lub ochrony mienia, mogli kontrolować trzeźwość pracowników – podaje serwis Prawo.pl. Taki projekt zmian przepisów trafił obecnie do konsultacji społecznych.

26 komentarzy

 1. Hahahaha już to widzę ciekawe kto będzie na budowie pracował.

 2. najpierw niech sprawdzą jakimi narzędziami , maszyna , pojazdami pracodawcą karze wykonywać dana pracę niesprawne poklejone złom bo trzeba oszczędzać nie wspomnę już o warunkach pracy i wykonywania jej niezgodnie z przepisami BHP .

 3. słuchaczka Radia z wieprzową twarzą

  Pracodawca będzie miał prawo kontrolować trzeźwość pracowników, czyli, że na ten przykład ktoś z Kurii Biskupiej, albo nawet i z Episkopatu Polski, niespodzianie sprawdzi księży, wracających z porannej Mszy „świetej” (oczywiście).

 4. Podśmiewacie się z pijących cołaskabiorców i budowlańców… ja chciałbym widzieć jak prezes sądu (obojętnej wysokości) stoi w drzwiach sądu i sprawdza sędziów, prokuratorów i adwokatów… albo szef Szpitala np. chirurgów przed wejściem na salę operacyjną.

 5. Czy dalej w miejscu pracy jakim jest sejm w sejomwej restaucji jest sprzedawany alkohol? Potrafię coś tam coś tam!!

 6. Wiem o zakładach pracy, gdzie jest ,,bramkarz z alkomatem” i nikt pod wpływem nie wejdzie. Mało tego, w czasie pracy prowadzą wyrywkowe kontrole podejrzanych pracowników.

 7. Każdy pracodawca powinien móc skontrować każdego pracownika. W pracy masz być trzeźwy i tyle. No chyba, że pracujesz jako tester alkoholu.

 8. Żono, nie puszczaj męża do pracy jak cię nie dmuchanie... Pardon... CI...

  Czy wszyscy laureaci loterii szczepionkowej dożyli odbioru nagrody???
  Upublicznić dane ❗❗❗

 9. A pracodawcę też?

 10. A jak wygląda narkomat, może ktoś dać linka gdzie to kupić?

Z kraju