Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Poranny pożar samochodu osobowego na drodze ekspresowej (zdjęcia)

W poniedziałek rano na drodze ekspresowej S17 doszło do pożaru pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowały dwa zastępy strażaków. Ogień udało się zdławić, zanim zdążył się rozprzestrzenić na całe auto.

Do pożaru doszło w poniedziałek po godzinie 5 na drodze S17, na 88 kilometrze tej drogi, na terenie powiatu puławskiego. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej z Puław oraz Żyrzyna, patrol policji oraz pracownicy służby drogowej.

Na miejscu ratownicy zastali auto objęte ogniem. Zarzewie pożaru znajdowało się w komorze silnika. Jak relacjonują strażacy, dzięki właściwemu zachowaniu kierującego pojazdem, który za pomocą gaśnicy proszkowej próbował ugasić pożar i nie otworzył maski pojazdu nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się pożaru.

Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu, obecnie odbywa się on bez utrudnień. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat. W pożarze nikt nie ucierpiał.

– Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia stanu swoich gaśnic w pojazdach. Ponieważ każda gaśnica powinna co roku przejść przegląd/legalizację. Jak widać z tym przypadku jedna kilogramowa gaśnica proszkowa oraz właściwe zachowanie kierującego pojazdem pozwoliły uratować mienie o znacznej wartości – relacjonują strażacy.

Poranny pożar samochodu osobowego na drodze ekspresowej (zdjęcia)

Poranny pożar samochodu osobowego na drodze ekspresowej (zdjęcia)

Poranny pożar samochodu osobowego na drodze ekspresowej (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Żyrzyn)

10 komentarzy

 1. Dziadek Slamsonowicz

  Już to wcześniej pisałem, ale powtórnie zachęcam do wyposażenia swoich autek w gaśnice nieco większe niż te obowiązkowe jedno kilogramowe.
  Nie wiadomo kiedy i komu mogą uratować nie tylko mienie, ale może nawet i życie.
  No i świadom czasu potrzebnego na dojazd specjalisty strażaka, przypominam też o nabyciu wprawy w obsłudze kombinerek (albo klucza rozm. 10).

  • 2kg POLSKIEGO PRODUCENTA porusza się ze mną już od dawna. Wprawdzie w przypadku pożaru różnica między 1kg, a 2kg będzie znikoma, ale pozwala na lepsze samopoczucie. 🙂

 2. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej z Puław oraz Żyrzyna, patrol policji oraz pracownicy służby drogowej.
  A tak z „rencyma na sercach”, ilu z tego tłumu brało bezpośredni udział w gaszeniu tego pożaru ?

  • Bywa, że trzeba człowieka ratować. Więc po to służby utrzymujemy aby działały. Nie wymyślaj

   • Dziadek Slamsonowicz

    Nie wymyślam, tylko się zastanawiam, ilu, na 25-30 ludzi, bezpośrednio bierze udział w akcji a ilu tylko kibicuje, bo nie ma mądrego, który by powiedział: „Ty jesteś tu zbędny wracaj do bazy bo ktoś inny może cię potrzebować”.

  • Nie chodzi przede wszystkim o wagę tylko aby gaśnice miały manometr. Te chińskie badziewia nie maja w środku ciśnienia tylko nabój od autosyfonu w którym jest sprężony C02 albo nie ma

   • Dziadek Slamsonowicz

    Ja kupiłem sobie 2 gaśnice 5 kg z manometrem. Jedna stoi zaraz przy drzwiach w garażu, a drugą wożę w swojej meriwie w bagażniku, ale jednym ruchem można ją wyciągnąć i użyć.
    Koszt obu dokładnie już nie pamiętam, ale 5 stówek nie przekroczyło, czyli jedna 200-250 PLN.
    Nie zmuszam, ale zachęcam. Oby się nie przydały.

 3. Jak francuski złom może być mieniem o większej wartości?

 4. I kolejny elektryk płonie. Zlikwidować elektryki!

 5. To był elektryk? Hołowczyc już i ocenił

Z kraju

Polityka i społeczeństwo