690 680 960

Policjant po służbie zatrzymał pijanego pirata drogowego. Mężczyzna miał 4 promile (wideo)

W miniony wtorek jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, będąc poza służbą, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Mężczyzna miał w organizmie 4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na jednej z ulic Lublina. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, będący poza służbą, zwrócił uwagę na wyjeżdżającego z parkingu kierowcę volkswagena.

Mężczyzna miał problemy z przemieszczaniem się, co chwila najeżdżał na krawężniki. Funkcjonariusz widząc zachowanie kierującego ruszył za nim. Kierowca po wyjechaniu na ulicę rozpoczął bardzo niebezpieczną i agresywną jazdę. Co chwilę zmieniał pas ruchu. W pewnym momencie przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Swoim zachowanie o mało nie doprowadził do wypadku.

 

 

Następnie mężczyzna zjechał na stację paliw przy ul. Orkana. Tam został zatrzymany przez policjanta. Jak się okazało, siedzący za kierownicą 24-latek miał problemy z wyjściem z pojazdu. Mężczyzna nie mógł się wysłowić i utrzymać równowagi. Badanie alkomatem przeprowadzone przez patrol policji wykazało, że kierujący volkswagenem miał 4 promile.

W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Lubartów nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz szeregiem wykroczeń jakich się dopuścił. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

(fot. wideo Policja Lublin)

23 komentarze

  1. Zakaz kierowania mimo że nie wolno i tak mu bylo kierować?! Agresywna jazda w takim stanie?! kogos jeszcze trzeba sprawdzić czy nie był pod wpływem czegoś

  2. Napewno nie każdy powinien i może był kierowca

  3. Jak by zajechał na stację paliw przy al. Kraśnickiej to by go niezłapali a przy ul. Orkana to nie miał szans…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!