Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci udowodnili mu udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Trafił już do aresztu

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, któremu lubelscy policjanci udowodnili udział w oszustwie metodą „na policjanta”. 40-latek odebrał pieniądze, które trafiły do niego przelewem pocztowym.

Do przestępstwa doszło w maju tego roku. Do 58-latki z Lublina zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i w trakcie rozmowy przekonał kobietę, że ktoś planuje wyłudzić pieniądze z jej rachunku bankowego.

Kryminalni mieli być na tropie przestępców i poprosili o pomoc. Pokrzywdzona, wierząc w to, iż bierze udział w tajnej akcji policjantów, przesłała im wszystkie oszczędności. Łupem sprawców padło blisko 20 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły przelewem pocztowym do ustalonego 40-latka.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w Gnieźnie i przewieziony do Lublina. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie udowodnili 40-latkowi udział w przestępstwie i doprowadzili go do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

2 komentarze

  1. Paralizatorem po jajach jak Francuza w pamiętną noc kultury i do wszystkiego się przyzna.

  2. Ile trzeba mieć IQ, jak nieporadnym życiowo trzeba być aby domniemać iż metoda na „przekaz pocztowy” się powiedzie!
    No ja się na przestępcę nie nadaję!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo