Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci i strażacy na straży bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej (zdjęcia)

Codziennie w rejonie granicy polsko-białoruskiej działania prowadzą oprócz funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, policjanci i strażacy z terenu woj. lubelskiego.

Na granicy polsko-białoruskiej oprócz żołnierzy oraz strażników granicznych działania prowadzą policjanci i strażacy z woj. lubelskiego. Są oni obecni na terenie powiatu bialskiego oraz włodawskiego, gdzie granicę wyznacza rzeka Bug. Próby jej nielegalnego przekraczania stanowią realne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Rejon granicy jest więc kontrolowany m.in. przez policjantów na całym odcinku.

Oprócz tego mundurowi prowadzą stałe kontrole w wyznaczonych miejscach, uniemożliwiając próby nielegalnego przewozu migrantów pojazdami w głąb kraju. Bez względu na warunki atmosferyczne oraz porę mundurowi zapewniają bezpieczeństwo przez całą dobę.

Od ponad dwóch tygodni w rejonie granicy działają również strażacy z OSP i PSP z terenu powiatu bialskiego i włodawskiego. Wspierają oni żołnierzy budujących zaporę z concertiny wzdłuż brzegu granicznej rzeki Bug. Działania strażaków polegają na oczyszczaniu, przecince gałęzi, krzewów i drobnych drzew wskazanych przez żołnierzy.

Udrożniony w ten sposób pas nadgraniczny znacznie ułatwia pracę żołnierzom. Udział strażaków i rodzaj pomocy został wypracowany podczas spotkania wójtów gmin nadgranicznych oraz koordynatora – przedstawiciela wojska polskiego ds. budowy zapory inżynieryjnej, które odbyło się w Komendzie Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej pod przewodnictwem komendanta miejskiego PSP st. bryg. Artura Tomczuka.

(fot. PSP Biała Podlaska, KWP Lublin)

5 komentarzy

 1. Pijar straży pożarnej z tygodnia na tydzień coraz większy. Ordery będą.

 2. Policjanci i strażacy na straży bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej – nie mam co do tego żadnych wątpliwości, droga Redakcjo..

 3. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  „Codziennie w rejonie granicy polsko-białoruskiej działania prowadzą oprócz funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego, policjanci i strażacy z terenu woj. lubelskiego”
  Przynajmniej wiedzą za co się im płaci,

  • A płaci sie godziwie… nie tylko „gołe” pensje czy żołd, ale i godzinowe dodatki naliczane przez całą dobę.
   Wiec niech ni stękają i równie godziwie zapracują na te pieniądze.

 4. oni na ryby tam przyjechali?

Z kraju