Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Połamane drzewa, odbiorcy bez prądu i zerwane dachy. Pracowita sobota dla strażaków i energetyków w całym kraju (zdjęcia)

W sobotę około południa strażacy w całym kraju mieli już na swoim koncie przeprowadzonych ponad 3200 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru. O godzinie 14 w woj. lubelskim bez prądu było niespełna 3 tys. odbiorców.

23 komentarze

 1. Drzewa za blisko linii. Powinny być wycięte.

 2. Lońka wstańka

  Połamane drzewa, odbiorcy bez prądu i zerwane dachy. Pracowita sobota dla strażaków i energetyków w całym kraju – podobnie było w ubiegłym roku, ale tradycyjnie: Mądry Polak po szkodzie.
  Nawet świeczki oddali, a sami przy kagankach, czekają aż im: „naprawiom”, „bo sie należy !!!”

 3. ktoś to musi robić pisior ze sejmu niepujdzie

 4. Gdzie są ekolodzy dlaczego do tego dopuścili.

  • Szwaby przestały sponsorować ekooszołomów i jest cisza i spokój to samo czaskowski zrobił z lewactwem i kodowcami he he he.

 5. Opału trochę będzie…

 6. Em. Patyk pocieszyciel

  Nie sadźcie drzew tak bisko chałup, żeby waliły Wam się na dachy, a same dachy też solidniej klećcie, żeby byle podmuch wiatru nie zamieniał ich w żagle.
  To rada na przyszłość, a teraz siedźcie z rozładowanymi telefonami, przy kagankach (bo świece wyżebrało od Was „miasto”), bez Internetu i ogłupiającej telewizji.
  Możecie się jeszcze modlić, żeby Wam prąd szybko naprawili.

  • Oszczędzam ci klikania

   No właśnie, do którego świętego się modlić w celu włączenia prądu? Bo są różni – od burzy, od znalezienia zguby, patroni itp, ale który święty jest od prądu, albo jak nie ma zasięgu?

   • Niewierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Myślę, że na tak trudne pytania, nawet najmądrzejszy „duszpasterz”, ani nawet „dobrodziej” nie odpowie bez tradycyjnej cołaski.

 7. Ludzie tyle lat żyli bez prądu i było dobrze tak że jeden dzień bez głupot internetowych i telewizji tylko wyjdzie na dobre.

 8. Starcze, ludzie przez wiele pokoleń żyli także bez opieki lekarskiej i leków. I też było dobrze, bo nie było zrzędliwych starców. Więc może zgodnie z Tradycją przestań chodzić po lekarzach i zrób miejsce młodym?

  • Dzięki Bogu na stan zdrowia nie narzekam.

   • Niewierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Masz rację z tym dziękowaniem Bogu, na lekarzach nie można zbyt polegać.
    Zwłaszcza, że ci lepsi „za chlebem” wyjechali do tzw. ciepłych krajów (na zmywaki do Anglii), a zostały tzw. wróble (wiadomo przecież, że Uczelnie Medyczne samych orłów nie wypuszczają).

 9. W koncu wzieli sie do pracy, bo juz boki bolały od lezenia 🙂

  • Ja to ujmę inaczej: nareszcie mają prawdziwe zajęcie, a nie, jazda po to, żeby pokibicować jako 3-5 zastęp do autka przyklejonego do drzewa.

Z kraju