Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pojazd stał na środku jezdni, kierujący usypiał. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila

Lubartowscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który zasypiał za kierownicą samochodu. 47-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Jego pojazd trafił na policyjny parking, a on sam wkrótce stanie przed sądem.

W miniony poniedziałek wieczorem do lubartowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w Rokitnie na środku jezdni stoi pojazd, a w środku siedzi pijany mężczyzna próbujący odjechać autem.

Jak ustalili na miejscu policjanci, w pojeździe znajdował się 47-latek w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna usypiał za kierownicą, co więcej za miejsce drzemki obrał sobie środek jezdni. Na widok kierującej, która zatrzymała się i próbowała go dobudzić, zjechał samochodem na pobocze. Po chwili zatrzymał się kolejny kierowca, który wysiadł i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Tym samym uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę.

Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, co więcej nie wiedział nawet, gdzie się znajduje. Kontakt z mężczyzną był utrudniony. 47-latek został zatrzymany, a samochód mundurowi zabezpieczyli na policyjnym parkingu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Kolejny rodzynek. Ten też nie wylądował w areszcie ?

  2. Chciałbym zobaczyć to pobocze, bo poza drogami krajowymi (które nie są A, S) to w zdecydowanej większości przypadków drogi nie mają poboczy. A i nawet nie wszystkie DK mają pobocze.

    • Nazywanie trawnika, klepiska itp. obszaru przy jezdni poboczem jest błędem tak samo powszechnym jak nazywanie wyjeżdżania z drogi podporządkowanej włączaniem się do ruchu.

  3. Pojazd powinien trafić na licytację a nie na parking, wtedy jest większe prawdopodobieństwo że nie złamie aktywnego zakazu