690 680 960

Podszywał się pod policjanta, oszust wpadł podczas legitymowania

Emerytka z Lublina straciła 60 tysięcy złotych, ponieważ uwierzył w historię opowiadaną przez oszusta. Po niespełna trzech tygodniach fałszywy funkcjonariusz wpadł w ręce policjantów, podczas legitymowania w stolicy.

Na początku lipca na terenie powiatu lubelskiego doszło do oszustwa metodą „na funkcjonariusza”. Oszust zadzwonił do emerytki i opowiedział jej historię, z której wynikało, że jej wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze na kaucję.

Po gotówkę miał zgłosić się policjant. Kobieta, niestety uwierzyła w zmyśloną historię i przygotowała wszystkie oszczędności. Niedługo później pojawił się oszust, który odebrał od emerytki 60 tysięcy złotych.

Sprawą oszustwa zajęli się policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z Bełżyc. Funkcjonariusze już po kilku dniach wpadli na trop jednego z oszustów.

Okazało się, że to 35-letni mieszkaniec Wrocławia podszywał się pod policjanta. Operacyjni zarejestrowali dane mężczyzny w policyjnym systemie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania w Warszawie. Policjanci zwrócili na niego uwagę, bo wyglądał podejrzanie.

35-latek usłyszał zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

21 komentarzy

  1. „Emerytka z Lublina straciła 60 tysięcy złotych, ponieważ uwierzył w historię opowiadaną przez oszusta.”
    W końcu jakiś/jakaś emerytka LGBT się znalazła.

  2. a tak emeryci narzekają że biedni:)

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas