Podczas kontroli potrącił funkcjonariusza i uciekł. Obława na taxify w Lublinie (zdjęcia)

Trwa poszukiwanie kierowcy, który potrącił funkcjonariusza WITD, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny inspektor trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie podjęli kontrolę kierowcy, wobec którego istniało podejrzenie, iż wykonuje on przewóz osób bez wymaganej do tego licencji. W trakcie prowadzonych czynności kierowca mitsubishi potrącił funkcjonariusza, a następnie zaczął uciekać.

Zatrzymany kierowca nie chciał okazać dokumentów dlatego powiadomiona została policja. w trakcie oczekiwania na patrol mężczyzna ruszył, potrącił funkcjonariusza a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy. Jak nas poinformował Paweł Gruszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala. Dane kierowcy zostały już ustalone. Trwają też dalsze czynności w tej sprawie.

Taxify rozpoczęło swoją działalność w ubiegłym tygodniu. Jest to aplikacja łącząca pasażerów i kierowców. Działa ona podobnie jak Uber i jest sporą konkurencją dla tradycyjnych taksówek. Jest jednym z estońskich startupów. Powstała w 2013 roku i bardzo szybko zdobyła popularność. Obecnie działa w kilkunastu krajach na całym świecie m.in. w Czechach, Estonii, Finlandii, Gruzja, Łotwa, Litwie, Serbii, Meksyku, Węgrzech, Białorusi, Ukrainie, Holandii, Rumuni, RPA, Kenii. Od grudnia 2016 roku również w Polsce. Firma kusi klientów rabatami nawet do 50 proc., czy też niską opłatą startową.

Jej działalnością od początku zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie. Inspektorzy wydali ostrzeżenie, informując potencjalnych kierowców wykonujących tego typu przewozy, że wykonywanie działalności gospodarczej polegającej na transporcie drogowym osób może być świadczone jedynie w oparciu o posiadaną ważną licencję na wykonywanie transportu drogowego osób. Z kolei pojazd musi być wyposażony w zalegalizowany taksometr i kasę fiskalną.

W trakcie prowadzonych kontroli zatrzymanych zostało już kilku kierowców świadczących tego typu usługi. Za wykonywanie przewozów bez wymaganej licencji grozi im kara w wysokości 12.000 złotych.

(fot. lublin112.pl)

41 komentarzy

 1. Wlasnie tak wyglada przewoz tymi pseudotaxowkami….gosc bez badan psycho wozi ludzi ..chce rozjechac czlowieka…moze ma cos nie tak w glowie..moze cos innego. Jakie taksowki tacy kierowcy I pasazerowie napewno Mu doradzali jedz jedz…nic Ci niezrobia a radosc z tego mieli dzika .Zenada I dziadostwo ziejace nienawiscia…ale co.najlepsze tak sie podniecali a tuu taka Pupa…w Lublinie urzednicy I prezydent interesuja sie Swoimi tymi ktorzy im.placa podatki. Pozdrowienia I do zobaczenia w mpk :)))

 2. haha bardzo dobrze, tez bym potracil zlodzieja od karakana, 10k zl piechota nie chodzi

 3. OT DOJNA ZMIANA! CZEPIAJA SIE ZWYKŁYCH LUDZI KTORZY CHCĄ ZAROBIĆ NA CHLEB!! A KTO NASYLA ITD? TAKSIARZE Z ZAZDROŚCI ZAWIŚCI!! NIE JEZDZIJCIE DROGIMI TAKSOWKAMI!!! MAMY JUZ 2018ROK ZMIANY!! WSZEDZIE NA SWIECIE TAK JEST. ALE TUTAJ NA WSCHODZIE NOWE, CYWILIZACYJA OPORNIE WCHODZI. ALE WEJDZIE!!!! MŁODZI W DUŻYCH MIASTACH W TEN SPOSÓB JEZDZA!!!!

 4. Te co stoia na pkp , pod zamkiem i kolo nowej z tylu . Cuekawe czy maja wszystkie papiery na taxi . Pojawia siekrokodyle to robi sie pustka na slupku.

 5. ????? Co za idioci w tym państwie?????????????????

 6. Idac tym tokiem myślenia To jak mnie zatrzymają zapytać o licencje na przejazd policyjnym wozem Bo przecież płacisz podatki. A to idzie na ich utrzymanie

 7. Ja od dawna jestem za pomysłem wprowadzenia w Polsce jednej korporacji czy firmy świadczącej takie usługi. Jedna flota aut odpowiednio oznaczonych te same stawki itp. Nie bylo by konkurencji i takich problemów. W innych krajach to jakoś funkcjonuje.

 8. Co za bzdury piszą! Nie mogę tego czytać!!!
  Byłem na tej stacji jak to się działo i wcale tak nie było. Gość po prosu chciał odjechać (jego decyzja) a ten inspektor zaczął szarpać za kierownicę w samochodzie, który ruszał. Prawie sam siebie chciał rozjechać, kierowca ani go nie dotknął sam, ani swoim samochodem. Funkcjonariusz publiczny trochę przesadził z interpretacją całego zajścia i fałszywie oskarżył kierowcę – o potrącenie, którego nie było!!!
  Także dzielcie na 2 albo na 3 wszystko co piszą.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej