690 680 960

Pociski artyleryjskie w lesie. Interweniowali saperzy (zdjęcia)

W niedzielę w miejscowości Wólka Kańska interweniowali policjanci oraz saperzy. Jeden ze spacerowiczów natknął się na niewybuchy z czasów II wojny światowej.

W niedzielę przebywający w lesie w miejscowości Wólka Kańska w powiecie chełmskim mężczyzna natknął się na niewybuchy. O fakcie tym poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy.

Skierowani na miejsce policjanci pilnowali miejsca ujawnienia niebezpiecznych przedmiotów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, były to pochodzące z czasów II wojny światowej trzy pociski artyleryjskie. Saperzy zabezpieczyli znalezione militaria i zabrali do neutralizacji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

(fot. Policja Chełm)

5 komentarzy

 1. Oto efekt braku obowiązkowego szkolenia wojskowego u ogromnej większości pismaków.To są raczej niewystrzały,a nie niewybuchy.Czaicie różnicę?

  • Szanowny Czytelniku. zanim zaczniesz kogoś wyzywać od pismaków, pomyśl. Informacja pochodzi od rzecznika policji, nie my zbieramy te niewybuchy po lasach i nie my je neutralizujemy.
   Miłego dnia

 2. Pierścień wiodący ma ślad gwintu lufy , a więc wystrzelony ale nie wybuchł. A więc jednak niewybuch.

  • Słusznie prawisz, ale brak zapalnika uderzeniowego sugeruje, że jest to raczej całożeliwny pocisk przeciwpancerny, który nie ma żadnego ładunku, a niszczy jedynie swoją energią kinetyczną, tak na oko…

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas