690 680 960

Pociski artyleryjskie w lesie. Interweniowali saperzy (zdjęcia)

W niedzielę w miejscowości Wólka Kańska interweniowali policjanci oraz saperzy. Jeden ze spacerowiczów natknął się na niewybuchy z czasów II wojny światowej.

W niedzielę przebywający w lesie w miejscowości Wólka Kańska w powiecie chełmskim mężczyzna natknął się na niewybuchy. O fakcie tym poinformowała dyżurnego chełmskiej komendy.

Skierowani na miejsce policjanci pilnowali miejsca ujawnienia niebezpiecznych przedmiotów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, były to pochodzące z czasów II wojny światowej trzy pociski artyleryjskie. Saperzy zabezpieczyli znalezione militaria i zabrali do neutralizacji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

(fot. Policja Chełm)

5 komentarzy

  1. Oto efekt braku obowiązkowego szkolenia wojskowego u ogromnej większości pismaków.To są raczej niewystrzały,a nie niewybuchy.Czaicie różnicę?

    • Szanowny Czytelniku. zanim zaczniesz kogoś wyzywać od pismaków, pomyśl. Informacja pochodzi od rzecznika policji, nie my zbieramy te niewybuchy po lasach i nie my je neutralizujemy.
      Miłego dnia

  2. Pierścień wiodący ma ślad gwintu lufy , a więc wystrzelony ale nie wybuchł. A więc jednak niewybuch.

    • Słusznie prawisz, ale brak zapalnika uderzeniowego sugeruje, że jest to raczej całożeliwny pocisk przeciwpancerny, który nie ma żadnego ładunku, a niszczy jedynie swoją energią kinetyczną, tak na oko…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej