Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po przerwie zimowej wraca wypożyczalnia rowerów towarowych

Po zimowej przerwie mieszkańcy Lublina ponownie mogą bezpłatnie wypożyczyć rowery towarowe. Jednośladem towarowym można przewozić towary o wadze do 100 kg lub, dzięki ławeczkom i pasom bezpieczeństwa, aż czwórkę dzieci.

W chwili obecnej rowery można wypożyczyć w 4 filiach biblioteki: przy ul. Bursztynowej, Bazylianówka, Relaksowej oraz w Centrum Kultury. Na Bazylianówce i w Centrum Kultury wypożyczymy rowery ze wspomaganiem elektrycznym, dzięki czemu podjazd pod wzniesienia staje się nieodczuwalny, a załadowanym rowerem może jechać każdy. W wypożyczalni dostępne są 3-kołowe rowery, dlatego każdy poradzi sobie z jego obsługą.

– Mieszkańcy Lublina często korzystają z wypożyczalni. Rower jest wykorzystywany głównie do wycieczek z dziećmi, przewozu towarów, ale zdarzają się także wypożyczenia na wesela – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.

Wypożyczalnia działa od lipca 2016 roku i jest innowacyjnym projektem na skalę Polski. Od początku działa w oparciu o współpracę Porozumienia Rowerowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki Radzie Dzielnicy Czuby Południowe rower można wypożyczyć w filii przy ul. Bursztynowej.

Do wypożyczenia niezbędne potrzebne jest karta biblioteczna. Więcej szczegółów oraz rezerwacja wypożyczenia na stronie: cargo.lublinrowerem.pl

(fot. nadesłane)

5 komentarzy

  1. Można z panienke powozić

  2. Warto by jeszcze przypomnieć, że rowerami/samochodami/motocyklami i wszelkimi innymi pojazdami nie można przejeżdżać po przejściach dla pieszych ani jeździć po chodniku. Tak na wszelki wypadek przypominam, bo po jesienno-zimowym sezonie rozjeżdżania pieszych na przejściach dla pieszych, teraz zbliża się sezon rozjeżdżania pieszych na chodnikach.

    „Art. 26. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
    3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.”

    • Trzeba przypomnieć, że przejazd rowerowy to nie przejście, bo wielu kierowców tego nie rozróżnia.
      Osoba do 10 roku życia może rowerem przejeżdżać przez przejście, bo jest traktowana jako pieszy.
      Co więcej każdy rowerzysta może jechać  chodnikiem w 3 sytuacjach (ale nie może jechać po przejściu!):
      1. jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub
      2. podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub
      3. są spełnione jednocześnie trzy warunki: chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.

  3. naprzód BMWiarze za stery dziady

    • Chciałbym zobaczyć szybkich i wściekłych driftujących tym rydwanem po ulicach. Niech pędzą tym ile chcą. Bez limitu. Ile Bozia dała siły w cieniutkich, krótkich nóżkach.

Z kraju