Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od pewnego czasu obserwowali jezioro. W końcu zatrzymali kłusowników (zdjęcia)

Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej wspólnie z włodawskimi policjantami zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za kłusownictwo. Co więcej będą również odpowiadać za naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz zniszczenie mienia o znacznej wartości.

Od dłuższego czasu wspólnie z policjantami z Włodawy strażnicy PSR w Lublinie prowadzili obserwację jeziora Sumin pod kątem kłusownictwa. Do akcji wkroczyli w nocy z czwartku na piątek.

Minionej nocy strażnicy PSR zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców wsi Grabniak w pow. włodawskim. Mężczyźni przy pomocy sieci odłowili blisko 150 kg ryb różnych gatunków, które po zmierzeniu i zważeniu zostały wypuszczone z powrotem do jeziora.

Jak relacjonują strażnicy, w trakcie czynności na miejscu zdarzenia, pomimo późnej pory, zaczęli pojawiać się umówieni na odbiór ryb „klienci”, którzy jednak szybko się rozjechali widząc, co się dzieje nad jeziorem.

Mieszkańcy gminy Urszulin zostali przekazani policjantom. Poza kłusownictwem mężczyźni odpowiedzą za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, oraz zniszczenie mienia o znacznej wartości, wyjaśniają strażnicy rybaccy.

18 komentarzy

  1. Czy nikt z bezdusznych komentatorów nie zrozumiał, że „TE RYBY IM SIĘ PO PROSTU NALEŻAŁY”

  2. Człowiek nastawiony że przeczyta coś o tym naruszeniu nietykalności, np że zaliczył w kły albo o tym mieniu znacznej wartości a tu lipa.

  3. Wstyd i hańba !!!! Powinni podać do publicznej wiadomości dane tych RYBAKÓW !

Dodaj komentarz

Z kraju