Od dzisiaj zamknięty będzie przejazd kolejowy w Motyczu. Objazdem pojadą też autobusy

Przez dwa tygodnie zamknięty dla ruchu będzie przejazd kolejowy w Motyczu. Utrudnienia związane są z przebudową układu drogowego. Wyjątkiem będzie okres Wszystkich Świętych, kiedy to w celu swobodnego dojazdu na pobliski cmentarz, ruch zostanie na kilka dni wznowiony.

Dzisiaj w godzinach porannych po raz kolejny zamknięty dla ruchu został przejazd kolejowy w Motyczu na drodze powiatowej prowadzącej przez Sporniak i Palikije do Wojciechowa. Utrudnienia związane są z pracami przy modernizacji linii kolejowej pomiędzy Lublinem a Nałęczowem, a dokładnie przebudową układu drogowego w rejonie przejazdu kolejowego. Jak informuje wykonawca, przez dwa tygodnie, do dnia 10 listopada, będą obowiązywały objazdy.

Inną trasą kursują również autobusy linii nr 85. W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki Motycz Leśny PKP NŻ 01 i 02. Ponadto ulegnie zmianie lokalizacja przystanków: Motycz – szkoła 01 i 02, które będą znajdować się przy drodze powiatowej nr 2231L Motycz – Miłocin, oraz Motycz Leśny – przejazd NŻ 01 i 02, które będą przesunięte o ok. 150 metrów w stronę przystanku początkowego Motycz Leśny – remiza.

Ze względu na dzień Wszystkich Świętych, oraz znajdujący się w pobliżu cmentarz, po konsultacjach z Urzędem Gminy Konopnica zapadła decyzja, że od piątku do poniedziałku prace zostaną wstrzymane. W celu umożliwienia mieszkańcom swobodnego dojazdu na groby swoich bliskich, w tym okresie ruch przez przejazd kolejowy zostanie wznowiony. Prace ponownie rozpoczną się w poniedziałek 2 listopada około godziny 12:00.

(fot. lublin112, ZTM Lublin)

4 komentarze

 1. Co tym razem nawaliło? Ostatnio był problem z deszczówką przy nowym peronie, zamknięto lokalną drogę na przeszło tydzień. To już przestaje być śmieszne. Problem nie jest w wykonawcach, którzy stając do przetargu wiadomo, że zrobią drogę najtańszym kosztem. Problem jest w urzędnikach, którzy nie potrafią tak określić warunków brzegowych inwestycji, żeby nawet zrobiona najtaniej spełniała swoje zadanie. A nawet jak opiszą te warunki, to nie potrafią ich wyegzekwować. I lepiej nie będzie, jak teraz dostali prezent – ustawę o bezkarności.

  • Przecież to nie ten przejazd ofermo. Tamten jest w Miłocinie.
   Pośmiewisko tylko z siebie zrobiłeś.

   • Ofermo, jeżdżę tamtędy to wiem lepiej, ty tam hulajnogą nie dojedziesz. Z powodu braku odwodnienia zamknięto lokalną drogę przy peronie w Motyczu Leśnym, a tobie się pomyrdało z problematycznym wyjazdem z drogi lokalnej przy przejeździe w Miłocinie. Tyle wiesz łajzo, ile wyczytasz na lublin112.

 2. Zamknięty przejazd. A co z przejściem dla pieszych? Dla mnie istotna sprawa czy mogę auto zostawić na poboczu przed linią kolejową i na cmentarz pójść pieszo (np. dzisiaj czy jutro) czy od razu jechać kilka kilometrów dookoła.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku