Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie warto czekać na peronie. Zamiast pociągów jeżdżą autobusy

Przez blisko dwa tygodnie nie będą kursowały szynobusy do Parczewa. W tym czasie pasażerowie korzystać mają z uruchomionej specjalnie w tym celu komunikacji autobusowej.

Od poniedziałku osoby podróżujące pociągami poruszającymi się między Lublinem a Parczewem musiały zmienić środek lokomocji. Przewoźnik, czyli spółka Polregio, wstrzymał bowiem kursowanie szynobusów na tej trasie. Jak wyjaśnia Zofia Dziewulska, naczelnik z Lubelskiego Zakładu spółki, utrudnienia związane są z wprowadzanym przez PKP PLK pracami remontowymi na linii kolejowej nr 30.

Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie funkcjonowała przez blisko dwa tygodnie, a dokładnie do czwartku 4 sierpnia i dotyczy wszystkich pociągów kursujących do stacji Parczew Kolejowa. Obowiązuje ona od Bystrzycy k. Lublina, gdzie pasażerowie będą się przesiadać z pociągu do autobusu i odwrotnie.

Z uwagi, że autobus jeździ po drogach a nie szynach, zmieniły się też miejsca poszczególnych przystanków. O ile w przypadku Bystrzycy, Lubartowa i Parczewa zatrzymują się one na podjeździe przy budynku dworca PKP, tak w pozostałych miejscowościach, są to głównie przystanki autobusowe zlokalizowane niekiedy nawet i kilometr od peronu.

(fot. archiwum)

8 komentarzy

 1. Wydaje mi się że KPO powinno popłynąć do Polski z wyjątkiem Lubelskiego, Podkarpackiego i Podlaskiego te województwa powinny ubiegać się o środki na odbudowę do swoich pobratymców z Rosji, Węgier, Watykanu, Łukaszenki.

  • Turysta wydaje mi się, że podatki z tych regionów nie Powinny płynąć do Brukseli i w regiony gdzie wygrywa sek Platforma i PO śmierdzących ryb nad Wisłą w Warszawie.

 2. osoby podróżujące między pociągami poruszającymi się między Lublinem a Parczewem

 3. Zaprosił bym itd do tego pana co to wyśle swoją flotę

 4. Ale wybuduje jarek szybko kolej do Tomaszowa

 5. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Przez blisko dwa tygodnie nie będą kursowały szynobusy do Parczewa – na przejazdach kolejowych będzie bezpieczniej.
  Nikt głową nie uderzy w opuszczającą się zaporę… 😆

 6. Tyle czasu remontowali ten odcinek, a i tak znów coś do poprawy. W dodatku godziny kursów pozostawiają wiele do życzenia: dlaczego nie ma pociągu w godzinach porannych, np. 6:00, 7:00, 8:00 i powrotnych w godz. 16:00 i 22:00? Wykluczenie komunikacyjne w formie, a instytucje zrzucają winę na inne instytucje i umywają ręce.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo