Nie udało się odnaleźć 29-latka, który wskoczył do jeziora i zniknął pod wodą. Dzisiaj wznowiono poszukiwania

Kolejny dzień nad Jeziorem Zagłębocze strażacy prowadzą poszukiwania 29-letniego mężczyzny, który zeskoczył z rowerka do wody i zniknął pod jej powierzchnią. Wczoraj, ze względu na zapadający zmrok, działania zostały przerwane.

Pomimo wielogodzinnej akcji, ratownikom nie udało się odnaleźć 29-letniego mieszkańca Świdnika, który miał utonąć w Jeziorze Zagłębocze. Jak już informowaliśmy, w poniedziałek około godziny 15:30 mężczyzna pływał na rowerku wodnym. W pewnym momencie zeskoczył z niego do wody a po chwili krzyknął „ratunku” i zniknął pod jej powierzchnią.

O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. W trwającej do późnych godzin wieczornych akcji początkowo ratunkowej, a następnie poszukiwawczej, brali udział strażacy z Parczewa, Łęcznej, Ludwina, Sosnowicy a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Na miejscu pracowali też policjanci i ratownicy medyczni.

Ze względu na zapadający zmrok, działania zostały przerwane. Dzisiaj z samego rana je wznowiono. Strażacy wykorzystując łodzie przeszukują teren jeziora. W miejscu wskazanym przez świadków pracują także nurkowe, wykorzystywany jest również sonar.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne, galeria- OSP Ludwin)

6 komentarzy

 1. Powinni ukarać firmę za wpuszczenie osoby pod wpływem alkoholu na łódkę

  • Ukarać firmę? Pozwolę się tutaj nie zgodzić. Z całym szacunkiem ale to nie było dziecko ani małolat tylko dorosły facet. Spożycie alkoholu nie zwalnia z myślenia. Co rok te same tragedie a ludzie nic sobie z tego nie robią.

 2. Rowerzyści.

 3. Topiący się człowiek rzadko krzyczy „Ratunku!”. Rzadko cokolwiek krzyczy.

 4. Też tak kiedyś zrobiłam. Opalałam się na pontonie i gdy zrobiło mi się za gorąco wskoczyłam do wody. Bezmyślnie. Złapał mnie skurcz w obie nogi, jakbym miała kamienie ciągnące mnie na dno. Na szczęście udało mi się złapać ponton i machając jedną ręką dopłynęłam do brzegu. „Rowerzysta” nie miał tyle szczęścia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika