Nie miał maseczki, był poszukiwany. Rok spędzi w zakładzie karnym

Wczoraj wieczorem policjanci z Parczewa wylegitymowali mężczyznę, który nie miał maseczki zakrywającej usta i nos. Jak się okazało, 37-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie jednego z parczewskich osiedli. Policjanci patrolujący ulice zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie posiadał na twarzy maseczki zakrywającej usta i nos.

Mundurowi przekazali mu, aby założył maseczkę i jednocześnie przystąpili do wylegitymowania mężczyzny. Gdy sprawdzili jego dane w policyjnych bazach okazało się, że 37–latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód.

Mieszkaniec Lublina został zatrzymany i trafił na komendę. Z tytułu niezapłaconych grzywien ma do odbycia karę prawie jednego roku pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Te maseczki właśnie tylko działają w takich przypadkach. Inaczej noszenie ich nie ma sensu.

  • Może i tak, ale nie Tobie to oceniać. Żyjemy wszyscy wspólnie, w społeczeństwie, obok siebie itp. więc jeżeli ludzie bardziej kompetentni tak postanowili, to należy się dostosować.
   Poza tym nie jest sprawiedliwe, że jedni zmuszają się do noszenia maseczek, a inni mają to w nosie. Mi też się noszenie maseczki nie podoba, ale ją noszą, także z szacunku dla innych osób, którym też maseczki przeszkadzają, ale jednak się do tego zmusząją.

 2. „Kompetentni” – dobre.

  • Mnie też to ubawiło 🙂

  • Co w tym śmiesznego? Pisowcy, choćby najbardziej tępi mają swoich doradców, tzw. ekspertów w danej dziedzinie (nie mylić z samozwańczymi „ekspertami” Macierewicza za miliony)

 3. Prawie cały świat nosi maseczki bo środowisko lekarskie dało takie zalecenia, a środowisko „kompetentnych” pilnuje aby to było przestrzegane. Nie ma tu nic śmiesznego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie