690 680 960

Nie miał maseczki, był poszukiwany. Rok spędzi w zakładzie karnym

Wczoraj wieczorem policjanci z Parczewa wylegitymowali mężczyznę, który nie miał maseczki zakrywającej usta i nos. Jak się okazało, 37-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie jednego z parczewskich osiedli. Policjanci patrolujący ulice zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie posiadał na twarzy maseczki zakrywającej usta i nos.

Mundurowi przekazali mu, aby założył maseczkę i jednocześnie przystąpili do wylegitymowania mężczyzny. Gdy sprawdzili jego dane w policyjnych bazach okazało się, że 37–latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód.

Mieszkaniec Lublina został zatrzymany i trafił na komendę. Z tytułu niezapłaconych grzywien ma do odbycia karę prawie jednego roku pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Te maseczki właśnie tylko działają w takich przypadkach. Inaczej noszenie ich nie ma sensu.

  • Może i tak, ale nie Tobie to oceniać. Żyjemy wszyscy wspólnie, w społeczeństwie, obok siebie itp. więc jeżeli ludzie bardziej kompetentni tak postanowili, to należy się dostosować.
   Poza tym nie jest sprawiedliwe, że jedni zmuszają się do noszenia maseczek, a inni mają to w nosie. Mi też się noszenie maseczki nie podoba, ale ją noszą, także z szacunku dla innych osób, którym też maseczki przeszkadzają, ale jednak się do tego zmusząją.

 2. „Kompetentni” – dobre.

  • Mnie też to ubawiło 🙂

  • Co w tym śmiesznego? Pisowcy, choćby najbardziej tępi mają swoich doradców, tzw. ekspertów w danej dziedzinie (nie mylić z samozwańczymi „ekspertami” Macierewicza za miliony)

 3. Prawie cały świat nosi maseczki bo środowisko lekarskie dało takie zalecenia, a środowisko „kompetentnych” pilnuje aby to było przestrzegane. Nie ma tu nic śmiesznego.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt