Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nagle wjechał rowerem z chodnika na jezdnię. 16-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego doszło do potrącenia 16-latka jadącego na rowerze. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w środę klika minut przed godziny 15.00 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z nastolatkiem jadącym na rowerze.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 16-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jadący rowerem po chodniku dla pieszych nagle wjechał na przejazd dla rowerów w skutek czego doszło do potrącenia przez 40-latka kierującego peugeotem.

W wyniku zderzenia obu pojazdów cyklista doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Nagle wjechał rowerem z chodnika na jezdnię. 16-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

9 komentarzy

 1. W Radzyniu jak nie pijany to nadpobudliwy.

 2. Nagle na przejazd dla rowerów to wjechał kierujący samochodem. I potrącił prawidłowo przejeżdżającego przejazdem dla rowerów rowerzystę.

  I jak to, że wjechał z chodnika, skoro potrącenie miało miejsce na przejeździe? Przejazdy robi się pomiędzy drogami rowerowymi. Nie widziałem jeszcze takiego przejazdu, do którego nie prowadziłaby droga rowerowa.

  A nagłówek artykułu (jak zwykle) już z tezą kto winny.

  • Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Władza dla ludu postawiła znaki STOP na tej ścieżce przed każdym przejazdem rowerowym. A z artykułu wynika że wjechał z chodnika a nie ze ścieżki.

 3. Z niecierpliwością czekam na artykół z kolejnego wypadku na przejeździe kolejowym i nagłówek:
  „maszynista pociągu nagle wjechał lokomotywą na przejazd kolejowy”.

 4. „Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.” – kierujący jednym pojazdem, nie ustąpił pierwszeństwa temu drugiemu, choć powinien. Tyle ogółu.

  W szczególe należy sprawdzić, kto komu powinien ustąpić na przejeździe rowerowym i już niemal wszystko wiemy. Jeszcze tylko mandat dla 16-latka (za jazdę rowerem po chodniku), a kierującego pojazdem do paki (lub w zawieszeniu, jeżeli ofiara nie doznała ciężkich obrażeń czy śmierci) plus utrata PJ i grzywna.

 5. Przez głupotę dzieciaka na rowerze ktoś ma kłopoty. Rodzice – nie wstyd wam?

 6. Dalej będziecie twierdzić, że OC dla tych terrorystów jest zbędne?

  • Odi Profanum Vulgus

   OC ma zaiste magiczną moc. Ach, gdyby tylko kierowcy mieli obowiązek wykupywać OC, to do wypadków by nie dochodziło i nikt nie ginąłby na drogach. A jeszcze gdyby mieli obowiązek przejść kurs ze znajomości prawa o ruchu drogowym, zdać z tego egzamin i zobowiązać się do przestrzegania przepisów, to już w ogóle byłaby absolutna gwarancja, że na drogach nigdy nie wydarzy się nic złego.

   Ach, gdyby tylko…

Dodaj komentarz

Z kraju