Na przejeździe kolejowym wjechał w szynobus i uciekł. Twierdził, że się przestraszył (zdjęcia)

Przez blisko dwie godziny zablokowany był szlak kolejowy z Lublina do Kraśnika. Na jednym z przejazdów kolejowych miało bowiem miejsce niegroźne zderzenie samochodu osobowego z szynobusem.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 8 na ul. Letniskowej w Lublinie. Na przejeździe kolejowym samochód osobowy zderzył się z szynobusem. Na miejscu interweniowała policja i straż ochrony kolei.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna jechał w kierunku ul. Krężnickiej. Wjeżdżając na przejazd kolejowy nie zachował ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym w kierunku Kraśnika szynobusem.

Kiedy maszynista zatrzymał szynobus okazało się, że jego kierowca volkswagena odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie wykonywania przez policjantów czynności mężczyzna wrócił na miejsce. Został przywieziony przez kolegę. Samochód był zaś pozostawiony na os. Nałkowskich.

Jak wyjaśniał mężczyzna, wjechał w szynobus, gdyż nie działały światła na przejeździe. Odjechał, gdyż się przestraszył. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji.

(fot. lublin112)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. A teraz „słup” za ucieczkę z miejsca kolizji będzie miał regres od ubezpieczyciela. Ciekawe ile kosztuje naprawa szynobusu…

  • @SWilk: sporo. Zdaje się, że oprócz stricte uszkodzeń liczą sobie jeszcze inne koszta.

   • Uszkodzenia szynobusu, infrastruktury i szkody na ludziach – zawsze ktoś mógł się np przewrócić i zranić podczas nagłego hamowania, itp. To może iść w grube tysiące.

 2. Prędzej jechał ktoś inny na podwójnym gazie i uciekł,a potem wrócił inny kolo.Lepiej dostać mandat niż stracić kwity.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS