Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miał w samochodzie ponad 32 kg marihuany. Wpadł na parkingu (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, działając pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie, zabezpieczyli ponad 32 kg suszu konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad 1,4 mln zł. Narkotyki ukryte były specjalnie skonstruowanej skrytce konstrukcyjnej, znajdującej się w podłodze samochodu osobowego. Do sprawy zatrzymano 52-letniego obywatela Litwy.

Funkcjonariusze NOSG, realizując swoje zadania związane z ochroną granicy państwowej oraz zwalczając przestępczość graniczną i transgraniczną, coraz częściej realizują swoje działania już nie tylko w rejonie samej granicy, ale również w głębi kraju. Tak też było pod koniec lipca, kiedy to mundurowi ustalili, iż w samochodzie osobowym jadącym z jednego z krajów UE mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków.

Ustalony przez funkcjonariuszy samochód osobowy marki Volkswagen został zatrzymany do kontroli tego samego dnia, na parkingu w powiecie zgierskim (woj. łódzkie). Funkcjonariusze SG podczas prowadzonej kontroli, szczegółowo sprawdzili zatrzymany pojazd. Okazało się, że w specjalnie skonstruowanej skrytce, znajdującej się w podłodze pojazdu, było ukrytych 29 różnej wielkości pakunków, zawierających susz roślinny. Przeprowadzony narkotest wykazał, że w ujawnionych pakietach znajduje się marihuana. Wartość zabezpieczonych narkotyków o łącznej wadze 32 kg oszacowano wstępnie na ponad 1,4 mln zł.

W sprawie został zatrzymany 52-letni obywatel Republiki Litwy, który podróżował skontrolowanym samochodem osobowym. Prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie, przedstawił mu zarzut usiłowania wywozu z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znacznej ilości narkotyków w postaci marihuany. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Miał w samochodzie ponad 32 kg marihuany. Wpadł na parkingu (zdjęcia)

fot. NOSG

 

Miał w samochodzie ponad 32 kg marihuany. Wpadł na parkingu (zdjęcia)

fot. NOSG

 

Miał w samochodzie ponad 32 kg marihuany. Wpadł na parkingu (zdjęcia)

fot. NOSG

(źródło NOSG)

9 komentarzy

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Taaa… to mundurowi ustalili, iż w samochodzie osobowym jadącym z jednego z krajów UE mogą być przewożone znaczne ilości . Zwyczajnie, po polsku, ktoś zakapował

  2. Zalegalizować czas najwyższy i państwo by sporo zarobiło.

  3. Po ile teraz 1 gieta?

  4. Ale głupek, przewozić 32 kilo marychy po podłogą samochodu, co on sobie wyobrażał, że nikt tego nie wykryje, to papierosy już lepiej bunkrują .

  5. Szu*mowiny teraz przez granicę walą legalnie w tą i z powrotem, a oni stawiają płoty, tysiące żołnierzy pilnują granicę przezd śniadymi którzy przemycają tylko brudne ga*cie i swoją bidę.

  6. Ciekawe skąd policja wie że ktoś przewozi… zwlaszcza obywatel litwy. sprzedawca tego na pewno nie bo straci klienta i ryzykuje że ten go wsypie. Może jakaś konkurencja na litwie tylko skąd by wiedzieli że będą kupować. zostaje bycie głupkiem czyli chwalenie się tym na prawo i lewo wśród znajomych, ale też bez powodu nikt by nikogo nie kapował.

Dodaj komentarz

Z kraju