Sobota, 04 maja 202404/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mariola Zagojska świętuje jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Jubilatka i jej goście zapraszają na koncert

Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada, o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) odbędzie się jubileuszowy koncert Marioli Zagojskiej, na który oprócz artystki i świdnickiego MOK zaprasza również Centrum Inicjatyw Artystycznych.

W tym niezwykłym koncercie, zatytułowanym „Już nie zapomnisz mnie”, obok Jubilatki, widzowie będą mogli podziwiać współpracujących z nią artystów, w różnorodnym repertuarze scenicznym. Usłyszymy zatem arie i duety operowe (m.in: „Carmen”, „Tosca”, „Wesele Figara”, „Opowieści Hoffmanna”), operetkowe i musicalowe („Księżniczka czardasza”, „Skrzypek na dachu”, „Nędznicy”, „Hello, Dolly”) oraz piosenki i przeboje światowego repertuaru (m.in: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Karuzela z Madonnami”, „The Man I love”, „Ninon, ach uśmiechnij się”, „O sole Mio”, „Czardasz Montiego”, „Time to say goodbye”). Artyści wykonają również wiele innych muzycznych niespodzianek czasem nawet na niezwykłych instrumentach: flety, drumla, handpan, bęben szamański.

Wśród wykonawców widzowie zobaczą: Elżbietę Branicką (mezzosopran), Edytę Fil (flety, drumla), Magdalenę Maciąg (skrzypce), Fryderyka Pieńkosia (tenor), Patrycjusza Sokołowskiego (bas), Krzysztofa Pachlę (klarnet, saksofony), Kamila Adacha (handpan, bęben szamański). Przy fortepianie artystom towarzyszyć będzie Agnieszka Schulz-Brzyska, a koncert poprowadzą: Mariola Zagojska i Jerzy Turowicz.

Jak sugeruje tytuł – „Już nie zapomnisz mnie..” – artyści i sam koncert z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów i z pewnością każdy znajdzie w trakcie tego wydarzenia coś dla siebie.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie kina LOT w Świdniku oraz na www.biletyna.pl

Jubilatka Mariola Zagojska – to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w której ukończyła studia wokalno-aktorskie. Jest laureatką V Konkursu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej oraz nagrody specjalnej za wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego. W swoim dorobku posiada wiele pierwszoplanowych partii operowych i operetkowych w Operze Śląskiej w Bytomiu, gdzie debiutowała, jak również w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Artystka znakomicie porusza się także w świecie piosenki, kreując niezapomniane interpretacje utworów. Jest pomysłodawczynią, reżyserem i realizatorem kameralnej wersji opery„ Nie taki straszny Dwór – opera w pigułce” wg Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, oraz reżyserem / współreżyserem i autorką muzyki wielu innych spektakli i widowisk przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Współpracując z Fundacją Eduartte jako reżyser i kierownik artystyczny, zrealizowała wiele wydarzeń kulturalnych, a w ramach stypendium artystycznego stała się autorem spektaklu muzycznego promującego postać lubelskiej artystki przełomu XVIII i XIX wieku Antoniny z Mikłaszewiczów Campi.

Mariola Zagojska od 1984 roku nieprzerwanie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną, a jako solistka występowała dawniej w Teatrze Muzycznym, a obecnie śpiewa w Operze Lubelskiej (dawniej Teatrze Muzycznym). Jest nauczycielem dyplomowanym oraz ekspertem w dziedzinie wokalistyki, współpracując ze Szkoła Muzyczną I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego.

Leszek Mikrut

19 komentarzy

  1. nie znam kobity

  2. Dziadek Józek (75 wiosen) ze "slamsowa"

    Dziś wyraźnie ponosi mnie wyobraźnia (najprawdopodobniej spotęgowana opadami śniegu) i oczami tejże wyobraźni
    widzę nieprzebrane tłumy walące na ów koncert przejrzałej już nieco pani artystki i jej równie wiekowych przyjaciół.

    • Na tej fotce z przed 30 lat nawet nieźle się prezentuje…
      Teraz żadna ilość tapety nie ukryje wieku

  3. to słabo że nie znasz, trzeba się zainteresować życiem artystycznym Lublina bo warto

  4. Mikrocefale mają potrzeby podstawowe – fizjologiczne. Potrzeby wyższe ich nie dotyczą. Sztuka, a w niej śpiew jest właśnie potrzebą wyższą.

    • Panie Gall… za 60 złotych to ja mam michę na cały dzień,a to co będą wyć owi artyści zawsze mogę sobie odtworzyć np. z komputera (jeśli będę tak bardzo chciał jak mi się nie chce).

    • Nie mów. Zenka,czy inny badziew potrafią obudzeni w środku nocy zaśpiewać. A tego rodzaju sztuki po prostu nie rozumieją,dla nich to „darcie mordy”.

      • Dyrdymałkiewicz nijaki

        Dzięki Bogu i demokracji nie ma obowiązku słuchania tego czego się nie lubi, nie czuje, czy wręcz nie potrzebuje.
        A za zaoszczędzone 60 złotych, licząc, że Bóg i odfajkuje dobry uczynek, wolę kupić karmę dla paków, czy dzikich kotów,

        • Możesz nawet sam zeżreć tę karmę, bo nikogo twoje zdanie w tym temacie nie obchodzi. Zbyteczne jest tutaj twoje uzewnętrznianie się.

          • Kogo „nikogo”? Uspokój się sik-orko bo słoninki nie dostaniesz. I nie wypowiadaj się za innych.

    • Nie lżyj, to jest naturalny rozkład w każdym społeczeństwie. Polecam piramidę potrzeb Masłowa. Bez tej części społeczeństwa, która zapokaja się potrzebami nieco bardziej przyziemnymi umarłbyś z głodu.

  5. Pani Mariolu cóż za melodyjne usta ?

  6. Brawo Mariola!

Dodaj komentarz