Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Znalazła portfel na chodniku. Zguba wróciła do właścicielki

W nocy z piątku na sobotę na jednej z ulic miasta mieszkanka Lublina znalazła portfel. Za pośrednictwem policji zguba wróciła do właścicielki.

W nocy z piątku na sobotę do dyżurnego policji zadzwoniła 21-letnia mieszkanka Lublina z informacją, że znalazła portfel leżący na chodniku, przed jednym ze sklepów przy ul. 3 Maja. W środku znajdowały się dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa oraz znaczna ilość gotówki.

Kobieta wraz ze znalezionym portfelem czekała na miejscu aż przybyli policjanci i przekazała im znalezioną rzecz. Jak się okazało portfel wraz zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 2800 zł należał do 58-letniej mieszkanki Lublina, która go zgubiła.

W niedzielę zguba trafiła do bardzo zaskoczonej właścicielki, która nie kryła radości z faktu jej odzyskania. Była wdzięczna kobiecie, dzięki której znalazła się jej własność.

2017-08-08 21:24:54
(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

13 komentarzy

 1. A za znalezioną zgubę było odpalone 10 % ?

 2. Ciekawe czy po namowach „doradców” właścicielka pozwała znalazczynię bo w portfelu było 100 000zł

 3. Ja i wszyscy moi znajomi zrobilibyśmy tak samo. Zaczyna być w Lublinie normalnie.
  Mimo wszystko wielkie brawa dla tej pani!

 4. A jak była wdzięczna?

 5. Kilka lat „nazad” moja żona , na przystanku znalazła telefon, (dość „wypasiony” i nowy), przywlokła toto do domu, a ja w porywie uczciwości zaniosłem go na jeszcze stary III Komisariat. Zanim opowiedziałem kilka razy kto, gdzie, co i jak, zanim sporządzono stosowną dokumentację minęło ponad 3 godziny.
  A mnie jako potencjalnemu „kradziejowi” naprzyglądano sie co niemiara, albo jeszcze więcej.
  Wychodząc z komisariatu, głośno obiecałem, że jeśli kiedykolwiek coś znajdę, pieprznę to do najbliższego kosza na śmieci i nie będę sobie zawracał głowy, ani innej mojej części ciała, która moja jest.

  • Do kosza to błąd. Możliwe, że pierdoła będzie szukać po trasie którą chodził. Dokumenty, to w skrzynkę pocztową, chyba że właściciel mieszka blisko to odnieść. Kiedyś znalazłem klucze przy bloku. Przeszedłem się po klatkach do którego domofonu pasują, następnie do skrzynki na listy i okazało się, że jeden z zamieszkujących studentów jeszcze chyba nawet nie wiedział, że zgubił.

  • Dokładnie tak też miałem nawet dziękuję

 6. Po co w dzisiejszych czasach nosić taką ilość gotówki w portfelu…

 7. 2800 w gotówce ? Skarbówka już działa !!