Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

Konopie rosły na trampolinie w zaroślach. Uprawa należała do 16-latki

Opolscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Wilków ujawnili uprawę konopi innych niż włókniste, a także susz roślinny. Mundurowi ustalili, że rośliny oraz marihuana należą do 16-latki.

19 komentarzy

  1. Głupie jak ludzie którzy to prawo wymyślili.
    Na marginesie to nawet ja widzę że rośliny są w tej samej fazie wzrostu no ale jeśli chce się dziewczynę usadzić to muszą dopisac to i tamto żeby byla duża afera.
    To jest śmieszne i strasze.

  2. Ciemnogród

  3. Zaradne dziewczę. Mame i tate też pewnie po cichu podbierali

  4. Świat się kończy.

  5. Jak można zakazać czegoś co rośnie w środowisku naturalnym.

  6. Ktoś,,życzliwy” zadziałał..

  7. Badania dowodzą, że konopie do Europy przybyły wraz ze scytyjskimi plemionami indoeuropejskimi ok. 1400 lat p.n.e. W Polsce roślina ta wykorzystywana była w czasach prasłowiańskich. Odrywała istotną rolę w ówczesnych obrzędach. Z łodyg konopi pozyskiwano wytrzymałe sznury i tkaniny.

  8. W polskiej literaturze pierwsze wzmianki o konopiach pojawiły się w XVI-XVII wieku za sprawą botanika i lekarza – Szymona Syreńskiego. W opracowanym dokumencie podkreślał on psychoaktywne właściwości rośliny. W podręczniku botanicznym z XVIII wieku autorstwa Krzysztofa Kluka pojawił się opis konopi indyjskich jako rośliny o właściwościach leczniczych, nasennych i uśmierzających ból. Na przełomie XIX i XX wieku konopie były powszechnie uprawiane w Polsce i stanowiły jedną z głównych roślin hodowlanych.

  9. Sativa Poland
    (pusty)
    Szukaj
    Menu
    Historia konopi
    Konopie siewne uprawiane są przede wszystkim z uwagi na duże możliwości wykorzystania w przemyśle. Naturalnie roślina ta występuje głównie na półkuli północnej. Konopie siewne w przeciwieństwie do konopi indyjskich charakteryzują się niskim stężeniem THC oraz wysoką zawartością CBD. Wbrew pozorom również w Polsce historia uprawy konopi ma bogatą tradycję. Pierwsze badania na temat technologii upraw oraz wykorzystania rośliny przeprowadzono w okresie przedwojennym.

    Poznaj najważniejsze fakty z historii konopi – na świecie i w Polsce.
    Historia konopi na świecie

    Pierwsze wzmianki o hodowli konopi siewnych pochodzą z Tajwanu i datuje się je na ok. 10000-6500 lat p.n.e Były one wówczas wykorzystywane do wytwarzania włókien. Natomiast ok. 5000 lat p.n.e. w starożytnych Chinach uchodziły za jedną z pięciu najważniejszych upraw hodowlanych. Używano je do produkcji ubrań, papieru, oleju oraz wykorzystywano jako pożywienie. Najstarsze zapisy o marihuanie medycznej pochodzą z 2737 roku p.n.e. Ojciec medycyny chińskiej Shen Nung opisał m.in. medyczne zastosowanie marihuany w leczeniu malarii, reumatyzmu oraz dny moczanowej. Do Korei konopie przywędrowały ok. 2000 lat p.n.e., a 1000 lat później rozpowszechniły się na terenie Indii. Były one wykorzystywane m.in. do produkcji tekstyliów, papieru, pożywienia, lekarstw, a także jako środek znieczulający. Ok. 1550 roku p.n.e. sporządzony został staroegipski papirus medyczny – Papirus Ebersa. Zostały w nim opisane informacje dotyczące chorób, chirurgii oraz stosowania roślin leczniczych. Obszerną część dokumentu obejmuje opis konopi. Przez kolejne wieki konopie wykorzystywane były zarówno do celów medycznych, jak i przemysłowych. Od XX wieku wiele państw podjęło starania, aby konopie indyjskie uznać za nielegalne – ze względu na psychoaktywne działanie THC. Nadal jednak uprawiano konopie siewne do celów przemysłowych.

    Historia konopi w Polsce

    Badania dowodzą, że konopie do Europy przybyły wraz ze scytyjskimi plemionami indoeuropejskimi ok. 1400 lat p.n.e. W Polsce roślina ta wykorzystywana była w czasach prasłowiańskich. Odrywała istotną rolę w ówczesnych obrzędach. Z łodyg konopi pozyskiwano wytrzymałe sznury i tkaniny.

    Konopie w XVI-XX wieku

    W polskiej literaturze pierwsze wzmianki o konopiach pojawiły się w XVI-XVII wieku za sprawą botanika i lekarza – Szymona Syreńskiego. W opracowanym dokumencie podkreślał on psychoaktywne właściwości rośliny. W podręczniku botanicznym z XVIII wieku autorstwa Krzysztofa Kluka pojawił się opis konopi indyjskich jako rośliny o właściwościach leczniczych, nasennych i uśmierzających ból. Na przełomie XIX i XX wieku konopie były powszechnie uprawiane w Polsce i stanowiły jedną z głównych roślin hodowlanych.

    Okres międzywojenny

    Rozwój konwencjonalnej medycyny oraz techniki sprawił, że uprawa konopi w XX wieku zaczęła tracić na znaczeniu. Podczas I wojny światowej zniszczonych zostało wiele gospodarstw rolnych oraz upraw. W okresie międzywojennym odnotowano spadek popytu na konopie, co sprawiło, że ich uprawa stała się praktycznie nieopłacalna. W 1930 roku w Polsce konopie oficjalnie uznano za szkodliwe dla zdrowia. Automatycznie zaliczono je do substancji narkotycznych zakazanych tzw. ustawą przeciwnarkotyczną. Zakazane zostało ich wytwarzanie, przerabianie, przywożenie, wywożenie, przechowywanie oraz handel.

  10. Podczas II wojny światowej konopie indyjskie przestały być nielegalne. Jedynie niektórzy użytkownicy byli świadomi ich właściwości leczniczych. Wraz z końcem II wojny światowej konopie zaczęły być jednak demonizowane. Międzynarodowe umowy przy WHO i ONZ określały konopie jako potencjalne zagrożenie. Prym we wprowadzeniu zakazu ich używania wiodło USA. Inne państwa szybko zaczęły iść w ślad za Ameryką.

Z kraju