Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Konopie rosły na trampolinie w zaroślach. Uprawa należała do 16-latki

Opolscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Wilków ujawnili uprawę konopi innych niż włókniste, a także susz roślinny. Mundurowi ustalili, że rośliny oraz marihuana należą do 16-latki.

W minioną sobotę po południu kryminalni z Opola Lubelskiego udali się na jedną z posesji w gminie Wilków. Mundurowi mieli informację, że może się tam znajdować należąca do nieletniej osoby uprawa konopi innych niż włókniste oraz susz roślinny

– Funkcjonariusze sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na posesji zamieszkiwanej przez 16-latkę. Ich wzrok przykuła trampolina schowana w zarośla. Okazało się, że na jej macie w doniczkach znajdowało się 12 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Dodatkowo w pokoju zajmowanym przez nastolatkę policjanci ujawnili w strunowym woreczku susz marihuany – relacjonuje komisarz Sabina Piłat-Kozieł z opolskiej komendy.

W najbliższym czasie sprawą 16-latki zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, przed którym nastolatka odpowie za posiadanie narkotyków i uprawę konopi innych niż włókniste.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

19 komentarzy

 1. W początkowych latach komunizmu uprawa konopi oraz ich posiadanie było legalne. Roślina ta powszechnie wykorzystywana była do produkcji włókna. W II połowie XX wieku popyt na nią stopniowo spadał. W 1985 roku zakazano uprawy konopi bez odpowiedniej zgody. Możliwa była hodowla wyłącznie do celów przemysłowych. To sprawiło, że z terytorium Polski uprawy konopi zostały niemalże całkowicie wyparte. Ogólnie jednak okres PRL-u określa się jako dość liberalny w stosunku do użytkowników konopi indyjskich. Często były one sprowadzane z innych krajów w postaci haszyszu.

 2. Zastanówcie się przez chwilę

  Trybicie już w końcu że dziewczynę niszczycie cepy w ten sposób !!!!!

 3. Pomysł naprawdę to nie boli

  Pomysł naprawdę to nie boli .
  Czy warto więzić dzieciaka ?????????

 4. Boże przeciaz na zdj z prawej str widać roślinę ewidentnie męska…
  Powinna to wyrzucić jak najdalej, bo zapyli te żeńskie i będzie dupa?
  Jeżeli będą zapylone, czyli męskie TO NIC JEJ NIE ZROBIĄ!!!
  Prawnie, sam wjazd na chate i przeszukanie 48h na dołku to już inna sprawa….?

 5. Pierwszy biznes młodej business

 6. 16 lat dilerka i wpadka, mam nadzieję, że dziewcze wyjdzie na prostą i poukłada sobie życie, bo jak na razie to niezłe bagno

Z kraju