Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne firmy przekazują pieniądze na walkę z koronawirusem. Miliony od Grupy Azoty i Lotosu

Zarządy dwóch dużych państwowych spółek zadecydowały o przekazaniu łącznie 8 mln złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają trafić m.in. do puławskiego szpitala.

26 komentarzy

 1. A rząd daje na tvp

 2. Ciekawe jak pracodawcy odniosą się finansowo do swoich pracowników . Kto mi zapłaci za siedzenie w domu , w jaki sposób utrzymamy rodziny. Na początek siedzenie w domu żeby się nie zarazić , a później zdychać z głodu ?

  • Ogarnij się, jak miesiąc posiedzisz nawet bez pensji to się nic nie stanie. według mnie masz pustostan w głowie. Każdy normalny człowiek ma na czarną godzinę jakieś oszczędności odłożone.

   • Jestem normalnym człowiekiem i nie mam oszczędności.Zarabiam najniższą krajową i nie stać mnie na wykupienie wszystkich leków.Od lat ubieram się tylko w taniej odzieży,nie kupuję książek,nie chodzę do kina czy teatru o nowych meblach nie wspomnę.Są inni ,którzy mają gorzej od Ciebie,naprawdę.

    • Każdy normalny człowiek ma oszczędności, więc chyba raczej nie jesteś normalnym człowiekiem. A w tej chwili trzeba martwić się też o innych a nie tylko o własne 4 litery. A skoro nie możesz pomóc i przekazać innych środków to staraj się przetrwać za to co masz, polecam pić wodę z kranu (lub przegotowaną) i jeść makaron z serem. Skoro mnie nie stać na mięso to nie kupuję a nie wypisuje na portalach jaki to biedny jestem. Ja tak studia przetrwałem. Koszt takiego posiłku to o 10-15 zł tygodniowo, a z tego co wiem to w tym miesiącu wypłatę jeszcze otrzymaliście, więc co sie przejmujecie co będzie za miesiąc, może to się rozwinie do ego stopnia że nikt nie przeżyje. Nigdy nic nie wiadomo, więc starajcie się przetrwać z dnia na dzień a nie patrzyć w przyszłość. Ludzie ogarnijcie się, nie jesteście najważniejsi na świecie.

  • W gorszej niż ty sytuacji są pracodawcy… jutro przelew do ZUS, zaraz do do US, a za 10 dni VAT… Puste lokale kosztują… ale niestety nasz rząd nic aby ulżyć w tej sytuacji nie robi…

 3. Do…… to żyjesz z dnia na dzień ? wszystko co zarobisz „przejadasz ” ? żadnych oszczędności na „czarną godzinę ” żeby przez dwa trzy tygodnie przeżyć bez wyplaty ? Wyrazy wspóczucia ,podaj nr konta to ci przeleje parę złotych żebyś nie umarł z glodu

  • Nie cwaniakuj,bo życie bywa bardzo przewrotne.Jeszcze możesz się przekonać i to w najmniej oczekiwanym momencie.

   • właśnie mnie się podoba obecna sytuacja – właśnie, niemalże w jednym momencie wszyscy na ziemi stali się RÓWNI !

  • 30 2360 0018
   0107 0000 0065 5277

 4. Jestem samozatrudniony nie mam za co żyć bo zlecenia mi odwołują .co robić teraz ?

 5. Pusty łeb to może Ty masz . Do drugiego mądrego , mam odłożone pieniądze . Trzeci cwaniaku na suchy chleb to wyślij swojej rodzinie . Zasr.ni optymiści myślicie , że to będzie trwało pół roku ?

 6. Dlaczego mam ponosić koszty przez takich baranów jak wy ! Chodzicie i zarażacie , po co wracacie do Polski , bo wam strach w d.pę zajrzał ?

 7. Może kler coś da albo pomoże. Rydzyk nadziany.

 8. Obserwuje w mediach to co się dzieje na zachodzie europy. Cieszę się że mieszkam w Polsce.

 9. dlaczego w naszym kraju szpitale są finansowane przez ludzi, a nie przez rząd? od 20lat owsiak kupuje sprzęt, a w czasach zarazy przedsiębiorcy ratują sytuację. fajnie, że to robią bo inaczej do walki z wirusem zostałaby tylko dobre chęci. Pytanie dlaczego są do tego zmuszeni, skoro mamy tak świetnie działający rząd i wszystkim podobno żyje się lepiej.

  • A skąd ma rząd kasę jak nie od ludzi ? I w tym momencie koło się zamyka, my jesteśmy Państwem, my tworzymy Polskę, nie politycy, to z naszych pieniędzy idzie wszystko, no plus różne dofinansowania unijne. Więc nie budujcie murów między sobą a starajcie się pomagać, wiem że trudno jest teraz. Polacy przerwali gorsze czasy, przetrwamy i to. Wspierajcie się jak tylko możecie i nie tryskajcie jadem. Dla polityków też to jest trudny czas, cieszmy się że tak szybko podejmują decyzję o zamknięciu różnych rzeczy, bo gdyby odbywało się to w takim tempie jak w innych krajach to niestety ale byłoby tysiące osób zakażonych i kilkaset zgonów.

 10. Nauczycielom zapłacą,bo są w gotowości do podjęcia pracy,tak się wypowiadali.

Z kraju