Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne firmy przekazują pieniądze na walkę z koronawirusem. Miliony od Grupy Azoty i Lotosu

Zarządy dwóch dużych państwowych spółek zadecydowały o przekazaniu łącznie 8 mln złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają trafić m.in. do puławskiego szpitala.

Koncern Lotos za pośrednictwem Fundacji Lotos zadeklarował przekazanie 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem w naszym kraju. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na zakup sprzętu dla szpitali. Jak wyjaśnia prezes Zarządu Grupy Lotos Paweł Jan Majewski, na bieżąco obserwują sytuację w kraju, zrozumieli powagę sytuacji i podjęli adekwatne środki zaradcze. Grupa Lotos, jako firma odpowiedzialna społecznie, zdecydowała się wesprzeć szpitale w walce z chorobą. Wsparcie realizowane będzie we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.

Z kolei Grupa Azoty, w skład której wchodzą m.in. Zakłady Azotowe w Puławach, postanowiła przekazać na ten sam cel kwotę 3 mln złotych. Będą to darowizny w formie pieniężnej i rzeczowej, które trafią na rzecz instytucji medycznych. Grupa Azoty, Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Zakłady Chemiczne Police i Zakłady Azotowe Puławy podjęły już stosowne uchwały o przekazaniu po 750 tys. działającym na ich terenie szpitalom czy służbom sanitarnym.

Wcześniej decyzję o przekazaniu pieniędzy na walkę z koronawirusem, podjął zarząd firmy AgataMeble. Sieć salonów meblowych przekaże kwotę miliona złotych, która ma być przeznaczona na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego.

(fot. lublin112)

26 komentarzy

  1. Zamiast kpić z ludzi,którzy nie mają odłożonych pieniędzy z różnych powodów i będą mieć problemy z kupnem jedzenia,można zorganizować akcję pomocową? W trudnych chwilach należy sobie pomagać i się wspierać a nie pluć jadem.

    • Bardzo dobrze napisałaś , ja nie potrzebuję pomocy . Innym pewnie się przyda ,nie wiemy jak się rozwinie zaraza i na jak długo . W życiu nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień , nie tacy bogacze tak jak Ci komentujący wylądowali pod mostem !

Z kraju

Polityka i społeczeństwo