Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna frajda dla dzieci i dorosłych. Park Iluminacji wraca do Botanika w nowej odsłonie

Po raz trzeci z rzędu w następnym już tygodniu Ogród Botaniczny UMCS rozświetlony zostanie w iście hollywoodzkim stylu. Lumina Park powraca do Lublina w zupełnie nowym wydaniu.

Park Iluminacji – to nietuzinkowa zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru po bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. W obecnym sezonie pomysłodawcy i organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do obejrzenia „Historii Światła”. Otwarcie w „Botaniku” tej niewątpliwie wielkiej atrakcji dla osób w różnym wieku zaplanowano na 3 listopada.

– To fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów – zachęca rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Aneta Adamska. – Po ubiegłorocznym sukcesie, firma „Lumina” prężnie się rozwija i otwiera kolejne parki za granicą, nie zapominając również o polskich miastach. Tegoroczna odsłona Parku Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS będzie miała zupełnie nową tematykę. Mowa o „Historii Światła” – haśle z jednej strony obiecującym dawkę wiedzy i odkrywanie naukowych ciekawostek, z drugiej strony – skupiającym się na ciekawych zjawiskach związanych ze światłem.

Oś narracyjna „Historii Światła” poprowadzi zwiedzających przez kilkanaście zróżnicowanych krain.

– W krainach tych odnajdziemy strefę ognia, kandelabrów, księżyca, bioluminescencji zwierzęcej czy zorzy polarnej – informuje Aneta Adamska. – Podczas kilometrowego spaceru zgłębimy także ciekawostki na temat Drogi Mlecznej, dowiemy się w jaki sposób zjawisko pioruna tłumaczyli dawni Słowianie czy Grecy, dlaczego niektóre grzyby i owady świecą, a także co ma wspólnego księżyc z zakochanymi.

Nowością w tym sezonie będzie specjalnie skonstruowana „gra przeglądarkowa”, w której pytania są inspirowane tegoroczną tematyką Parku.

– W tym roku przygotowaliśmy w Lublinie całkiem nową opowieść, która ucieszy zarówno młodszych, jak i starszych – tłumaczy Jan Szagdaj, prezes zarządu spółki „Lumina”. – Kolejną nowością będzie wyjątkowa grywalizacja stworzona z myślą o dzieciach, jak i o osobach uwielbiających rozwiązywać zagadki. Do wzięcia udziału w przygotowanej „grze przeglądarkowej” wystarczy mieć ze sobą telefon i wchodząc do Parku – zeskanować kod QR.

W Lumina Parku, jak co roku, znajdą się także punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami. W tym sezonie organizator ponownie przeznaczy na cel charytatywny 1 zł z każdego sprzedanego napoju, a zebrana kwota zasili Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Godziny otwarcia uzależnione zostaną od pory zachodu słońca. Park otwarty będzie od godz. 16.00, 16.30 lub 17.00 do godz. 21.00. Ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00. Lumina Park będzie zamknięty w poniedziałki, z wyłączeniem 1 stycznia 2024 r.

Godziny otwarcia 03.11 Od 04.11 do 09.11 Od 10.11 do 14.01 Od 15.01 do 31.01 Od 01.02 do 14.02
Lublin 18:00 16:30 16:00 16:30 17:00

Ceny biletów:
* wtorek-czwartek: ulgowy 28 zł, normalny 31 zł, rodzinny 109 zł
* piątek-niedziela i w święta: ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, rodzinny 119 zł

Bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny;

Bilet ulgowy: dzieci, uczniowie, studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.
W Lublinie ulgowy wstęp dotyczy pracowników UMCS oraz absolwentów posiadających Kartę Absolwenta UMCS;

Dzieci poniżej 2 roku życia – wstęp wolny.

Szczegółowe informacje i bilety dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl

Lumina Park to:
* 10 parków w Europie
* 2.144.162 ledów we wszystkich parkach
* łącznie 280 km sznurów elektrycznych
* 27 instalacji artystycznych wykonanych przez siedmiu europejskich artystów

Przestrzeń wystawiennicza udostępniona zostanie wszystkim zainteresowanym od 3 listopada br. od godz. 18.00.

Kolejna frajda dla dzieci i dorosłych. Park Iluminacji wraca do Botanika w nowej odsłonie

tekst Leszek Mikrut

4 komentarze

  1. Takie coś powinno być ekstra opodatkowane. To tzw. zanieczyszczenie zanieczyszczenie światłem. Czy wyliczono,ile trzeba wyemitować CO2 żeby zadowolić motłoch za jego własne pieniądze ?

    • No i ty powinieneś być opodatkowany, za pisanie bez sensu komentarzy i zużywanie prądu na te komentarze. Ciekawe ile ty wyemitowałeś już CO2 pisząc te brednie hahahaha?

  2. Mam nadzieję ,że nie będzie tak beznadziejne jak w tamtym roku….

Dodaj komentarz

Z kraju