Kilka minut jazdy może go kosztować nawet 100 tysięcy złotych. Obywatel Włoch był pijany, nie odbył kwarantanny (zdjęcia)

Wczoraj rano na jednej z ulic Lublina kierowca pojazdu na minuty zjechał z drogi i uderzył w drzewo. To zapoczątkowało ciąg jego problemów. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 5 nad ranem na ul. Spadochroniarzy w Lublinie. W pobliżu hotelu Huzar samochód osobowy uderzył w drzewo. Toyotą firmy Panek kierował obywatel Włoch. Funkcjonariusze drogówki, którzy byli tuż obok i po chwili pojawili się na miejscu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. 27-latek był pijany, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nie odniósł w zdarzeniu żadnych poważniejszych obrażeń ciała. Uskarżał się jedynie na ból ręki. Jak ustalono, mężczyzna wypożyczył pojazd z ul. Langiewicza. Przejechał zaledwie kilkaset metrów.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna przyjechał do Lublina z Włoch w ramach wymiany studenckiej. Jak twierdził, podróż miała miejsce pociągiem. Nie zgłosił jednak tego faktu żadnym służbom, nie odbył również obowiązkowej kwarantanny. W wyniku tego o wszystkim powiadomione zostały służby sanitarne i prokuratura.

Obywatel Włoch został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Wiadomo już, że kilkuminutowa przejażdżka będzie go bardzo drogo kosztowała. Jak nas poinformowała Katarzyna Panek z firmy Panek CarSharing, ponieważ kierowca był pijany, firma będzie dochodziła pokrycia całości kosztów zniszczonego auta. Do tego 27-latek będzie musiał pokryć koszty związane ze szkodami, do których doprowadził w przestrzeni miejskiej. Czeka go także wysoka kara finansowa za niepoddanie się obowiązkowej kwarantannie. Do tego doliczyć trzeba obligatoryjną grzywnę za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Michał i Paweł – dziękujemy!)

27 komentarzy

 1. A pociąg na granicy nie był sprawdzany? Ot tak sobie wjechali i dopiero po dojechaniu na miejsce mają się zgłaszać do kwarantanny?

  • Kolejarze śledzą tylko pasażerów udających się na protest przedsiębiorców.

   • Zazdrościsz że już ,,protestów'” ubeków już nie ma ?

    • Są u koryta, jak towarzysz Piotrowicz, towarzysz Król, czy TW „Balbina”, to co mają protestować?

 2. Ulalala już współczuję , gość można powiedzieć że jest i BĘDZIE już biedny przez długie długie lata

 3. Makaroniarz chciał się zabawić, no i nie wyszło.

 4. przeraził go remont al. racławickich

 5. Oj raczej Pani Katarzyna Panek nie dostanie nic od obywatela Włoch – tak egzekwować to może w PL ale nie w UE !

 6. Ja się pytam w jaki sposób ten makaroniarz przejechał pociągiem pół Europy i na żadnej granicy nikt go nie zahaltował? W jaki sposób? Jak?

 7. 1.To wymiany studenckie nie są zawieszone?
  2. To na granicach nie ma już zadnych kontroli, że SG go nie spisała?

 8. i cyk Toyota do naprawy w ASO 200 zl za godzine + oryginalne czesci. Wyjdzie z 20 lub 30 tysiecy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”