Czwartek, 02 maja 202402/05/2024
690 680 960
690 680 960

Katolicki Uniwersytet Lubelski w październiku 2023 r. rozpocznie kształcenie lekarzy. Miliony złotych dla lubelskiej uczelni (zdjęcia)

Katolicki Uniwersytet Lubelski w październiku 2023 r. rozpocznie kształcenie lekarzy. Studia będą prowadzone na Wydziale Medycznym, którego działalność została dzisiaj oficjalnie zainaugurowana. Na uroczystości obecny był minister zdrowia Adam Niedzielski.

45 komentarzy

  1. Gdyby medyczna nie kształciła połowy azji i afryki za kaskę oraz samych dzieci lekarzy to medyków bylby Ci u nas dostatek bez pakowania kasy kul

    • Ogólnie mało kto mający za rodziców znanych lekarzy im dorównuje. Znam syna profesora, co ma wiedzę z biologii na poziomie szkoły podstawowej, o chemii, to juz wogóle żadnej, ale tata póki żyje, to mu krzywdy zrobić nie da i kiedyś w końcu i specjalizację mu załatwi. A dziewczyna z biednego domu z prowincji, jest już sprawdzonym specjalistą z doktoratem. Szkoda, że takim się blokuje możliwość rozwoju, bo koneksji brak.

  2. Ostatnio częściej używało się określenia „kasta sędziowska” zapominając, że jest również „kasta medyczna”.
    Poczynając od przyjęć na stadia, poprzez specjalizacje i dalszą karierę medyczną.
    Przecież wielkim specjalistą może zostać jedynie ten z „dziada pradziada”, który będzie mocno bronił dotychczasowych układów.
    I tylko jego dzieci powinni kształcić się w medycznym kierunku.
    Zastanawiam się ilu tutaj komentujących jest lekarzami-specjalistami, którym zależy na tym aby kolejki do nich trwały miesiącami.
    A skróceniem tych kolejek byłoby „$kromne” podziękowanie ?

  3. Uważam się za zbawionego

    Szczególnie mnie ciekawi, jak wykształcą ginekologów. Co prawda to już nie te czasy, kiedy za krojenie trupów Kościół kierował na stos, ale za tabletki należy się co najmniej kamieniowanie.

  4. W tym roku na jedno miejsce w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie ubiegało się od kilku do kilkunastu chętnych (w zależności od kierunku).
    Na innych uczelniach medycznych w kraju bywało więcej chętnych niż miejsc.
    Ciekawe zatem komu najbardziej zależy aby nie przybywało kolejnych miejsc w kierunku medycznym?
    Pacjentom?
    A może tym, którzy pracują jednocześnie w szpitalu, przychodni, pogotowiu i poradni prywatnej.
    A kolejki do nich są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

  5. Aż się boję, jakimi metodami będą leczyli po tych studiach.

  6. Umarł w butach.

Z kraju