690 680 960

Jeden drugiemu zajechał drogę, obaj chcieli uniknąć zderzenia. Nie udało się (zdjęcia)

Dwa auta zderzyły się rano na al. Witosa w Lublinie. Obaj kierowcy w tym samym momencie postanowili zmienić pas jezdni. Jednak jeden z pojazdów poruszał się szybciej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 8 rano na al. Witosa w Lublinie. W rejonie przejścia dla pieszych na wysokości Grill Baru zderzyły się dwa samochody osobowe: hyundai i honda. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący hyundaiem mężczyzna wyjeżdżał od strony centrum handlowego Felicity. Wjechał na lewy pas jezdni prowadzącej w kierunku centrum, po czym dostrzegł, że z tyłu nadjeżdża honda. Kiedy zorientował się, że zajechał jej drogę, zmienił pas jezdni na prawy.

Jednak w tym samym momencie to samo uczynił kierowca hondy. Wtedy doszło do zderzenia obu pojazdów. Wytrącona z toru jazdy honda uderzyła jeszcze w znak i zatrzymała się dopiero na pobliskiej drodze serwisowej.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Przez ponad dwie godziny występowały utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Bo nie można jak człowiek wjechać na prawy pas. Jaki sens miał ten manewr?

 2. Podpis nie wymagany

  Przedewszystkim nie wyjeźdzamy od razu na lewy pas , zawsze trzymamy się prawej strony i co jemu dał ten manewr??? Dwa razy zajechał drogę.

 3. Tym bardziej, że dopiero się włączał do jazdy. Kawał [***].

 4. I teraz będzie problem z rozstrzygnięciem o winie, bo skoro włączający się do ruchu próbował naprawić swój błąd i nic się na lewym pasie nie stało, a po zmianie pasa na prawy najechał na niego pojazd któremu wcześniej niechcący zajechał drogę, to jeden kierowca zapoczątkował ciąg zdarzeń a drugi nie zachował ostrożności i go dokończył ze skutkiem kolizyjnym. Wina może być w tym przypadku obopólna.

  • Ty się na KUL na osła filozofa zgłoś, jednego już w ministry wzięli.
   Skoro bałwanek z Hondy zmienił pas przed bałwankiem z Hultaja, to bałwanek z Hultaja winny jest wymuszenia i spowodowania zdarzenia.
   Bałwanek z Hondy za to winien odpowiadać za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych (i tylko za to).

   • Oj Kubusia dobry papuga i będzie inaczej Ty coś na ten temat wiesz jest tak jak się zapisze

    • Dobry papug to podstawa.
     Nie smarujesz, nie jedziesz 🙂

     Ale tu wybronić bałwanka z Hultaja byłoby bardzo trudno.
     Jedno wymuszenie, manewr ratunkowy gościa z Syfika, drugie wymuszenie, kolizja…

     Bardzo nie lubię na Witosa tych z „abonamentem na lewy pas”, bo najczęściej nie korzystają też z prawego lusterka (albo nie wiedzą, że przy jezdni jednokierunkowej wolno wyprzedzać z prawej).

 5. Civic na żyletki, z taką korozja to wstyd

 6. Nie koło 8 – przekazujecie zle informacje. To bylo po 6 !

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas