Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał pod prąd peugeotem, wsiadł za kierownicę po alkoholu. „Chciał skrócić sobie drogę”

Mężczyzna kierujący peugeotem „chciał skrócić sobie drogę”, więc ruszył jedną z ulic w Zamościu pod prąd. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierował pojazdem po alkoholu. Co więcej, ma cofnięte uprawnienia.

Zamojscy policjanci zatrzymali w czwartek do kontroli drogowej 38-letniego kierującego samochodem marki Peugeot. Mężczyzna nie zastosował się do znaku “B-2” i jechał pod prąd ulicą Kiepury. Tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał skrócić sobie drogę.

– Czynności z udziałem 38-latka z powiatu tomaszowskiego nie zakończyły wyłącznie na stwierdzeniu popełnienia przez niego wykroczenia. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że w ogóle nie powinien on wsiąść za kierownicę auta. W przeszłości był karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i ma cofnięte uprawnienia. Ponadto okazało się, że w czasie wczorajszej kontroli mężczyzna również był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu – informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Wkrótce 38-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie na drodze. Za popełnione wykroczenie oraz przestępstwa grożą mu konsekwencje prawne.

3 komentarze

  1. Ale zakazu jeszcze nie miał…

  2. ale ma konsekwencje przestraszyl sie az milo pijaczyna

  3. I na pewno pracował w firmie jako kierowca.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo