Lublin: Autobusy i trolejbusy kursują ze sporymi opóźnieniami. Wszystko przez kierowców ignorujących znaki zakazu
17:18 02-07-2026 | Autor: redakcja
Od kilku dni wiele pojazdów lubelskiej komunikacji miejskiej notuje spore opóźnienia względem rozkładu jazdy. Obecnie wynoszą one około 15 minut, choć zdarzają się także przypadki przekraczające 20 minut. Problem dotyczy linii nr 3, 5, 6, 7, 13, 17, 22, 24, 25, 52, 55, 156, 159 i 160, czyli tych, których trasa prowadzi ul. Zamojską.
Jak wyjaśniają kierowcy autobusów, powodem takiej sytuacji są samochody osobowe wjeżdżające z al. Unii Lubelskiej w ul. Zamojską. Od poniedziałku, 29 czerwca, obowiązuje tam nowa organizacja ruchu. Zamknięty został pas jezdni po stronie hotelu Arche, a pojazdy przepuszczane są wahadłowo. Co najważniejsze, odcinkiem tym mogą poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej oraz samochody zaopatrzenia.
Mimo wprowadzenia zakazu ruchu dla samochodów osobowych wielu kierowców nie stosuje się do obowiązującego oznakowania. W efekcie tworzą się duże korki, w których utknęły również autobusy i trolejbusy. Denerwują się zarówno pasażerowie, jak i kierowcy. Aby nadrobić opóźnienia, kierowcy często rezygnują z przerw na pętlach i kursują praktycznie bez przerwy.
Sytuację stara się opanować straż miejska, której patrole co jakiś czas pojawiają się w tym miejscu. Wówczas funkcjonariusze wystawiają mandaty kierowcom łamiącym zakaz. Zgodnie z taryfikatorem niestosowanie się do oznakowania może kosztować do 500 zł. Na konto kierowcy trafia również odpowiednia liczba punktów karnych.

fot. nadesłane
a gdzie policja tam gdzie nie potrzeba to potrafia stac u lupic kierowcow
Jak potrzeba to nie ma…
Pocałuj w dvpe Policję. Do wszystkiego wam Policja potrzebna. Nie potraficie jeździć z kulturą bo jesteście patologią która nigdy nie powinna dostać prawa jazdy.
Najważniejsze, że w tym państwie z dykty policja działa jak widać 🙂
A kierowcy ignorują światła i pod zamkiem wjeżdżają z buspasa na czerwonym.
Najważniejsze, że w tym państwie z dykty policja działa jak widać 🙂 każdy na nią szcza i sra jak widać doskonale hahaaa
Empekiem jeździ plebs, który nic nie robi i nic nie osiągnął w życiu Mogą poczekać. Ja nie mogę, bo mam pilne biznesowe sprawy do załatwienia w różnych miejscach i do tego służy mi mój nowiutki suvik w lizingu.
Przy takich zmianach organizacji ruchu przede wszystkim wypadałoby ją odpowiednio oznakować, stawiając znaki tuż za rondem oraz poprawić prawie nie istniejące oznakowanie poziome. Nie wspominając już o postawieniu na skręcie znaku „zakazu ruchu w obu kierunkach”, gdy takowy zakaz nie występuje. Kolejna patologia występująca w czasie tego remontu, za którą nikt pewnie nie odpowie.
Jeśli ktoś jest osobą niepełnosprawną albo wiezie osobę niepełnosprawną to nie musi się stosować do tego zakazu!
Czy dotyczy to również kierowców niepełnosprawnych umysłowo? 🙂
Bo w tym (i nie tylko w tym) przypadku większość z nich taka właśnie jest, chociaż nie posiadają stosownych dokumentów.
Ale głąb za kierownicą zawsze przecież pozostanie głąbem 🙂
Jak ktoś ma czerwony samochód również nie musi 😉 a we czwartki nie muszą hydraulicy i kominiarze;)