Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dziecko chore, ciepła w budynku nie ma, nie pomagają też telefony. „Niech ta pani kupi sobie grzejnik”

Rosnące ceny energii sprawiają, że do niektórych budynków w Lublinie nie popłynęło jeszcze ciepło. Do naszej redakcji napisała Czytelniczka z prośbą o interwencję wobec zarządu jednej ze wspólnot, która zadecydowała, że ciepło w budynku pojawi się prawdopodobnie 30 września.

Od kilku dni jedna z mieszkanek bloku przy ul. Nałkowskich interweniuje u zarządcy budynku oraz zarządu wspólnoty o włączenie ogrzewania. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jedno urządzenie generuje ciepło dla dwóch budynków, przy ul. Nałkowskich 107A, którym zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W.Z. Nałkowskich i ul. Nałkowskich 107, którym zarządza firma Ad-Bud. W tym drugim budynku o terminie rozpoczęcia ogrzewania decyduje wspólnota mieszkaniowa.

Jak przekazuje Czytelniczka, w pokoju gdzie przebywa dziecko temperatura dzisiaj spadła do 16 ℃. Obecnie maluch jest chory, jednak dla wspólnoty nie jest to żaden argument, aby obecnie włączyć ogrzewanie. Jak nam przekazano, „większość mieszkańców” jest za tym, aby jeszcze tego nie robić.

Najpierw skontaktowaliśmy się telefonicznie z firmą Ad-Bud i usłyszeliśmy zapewnienie, że ciepło w budynku pojawi się 23 września, czyli dzisiaj. Jak się okazało, budynek nadal nie jest ogrzewany, bo podjęto decyzję, że ogrzewanie zostanie włączone 30 września i to też nie jest pewna data, bo wszystko zależy od warunków pogodowych. Usłyszeliśmy, żeby ta pani (Czytelniczka) zakupiła sobie grzejnik i się sama dogrzewała. Poza tym dodano, że to zarząd wspólnoty decyduje, kiedy będzie włączone ciepło.

– Kotłownia jest z piecem w bloku 107. My płacimy cały rok za grzanie w czynszu, a oni od momentu włączenia i dlatego jest taka sytuacja. Co roku to samo. Tyle, że nie było 18 stopni nad ranem i 19. Jak było 20 to już grzali, a tu nic. Nie będę dogrzewała farelką, bo to prąd, a ja za to płacę. Błędne koło, sąsiedzi dzwonią i nic. Już naprawdę nie wiem co robić, bo pranie mokre, a najgorzej dziecka mi szkoda bo dziś rano było 16 stopni. Nie sąsiadujemy z nikim, a słonka nie ma i nie ma jak się nagrzać, a to błędne koło. Gdyby nie dziecko, to może bym przeżyła jakoś – wyjaśnia Czytelniczka.

Aby dziecku było ciepło, mieszkanka budynku wstawiła do pokoju garnek z wrzątkiem. Jak się dzisiaj okazuje, temperatura w pomieszczeniu spadła do 16 stopni, a maluch jest chory. Nie wzrusza to jednak przedstawiciela wspólnoty, który w rozmowie telefonicznej z nami przekazał, że jemu nie jest jeszcze zimno, nawet przy otwartych oknach i ogrzewanie nie zostanie obecnie włączone, bo tak zadecydowała większość we wspólnocie mieszkaniowej. Nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi, ile osób tak zadecydowało, następnie przedstawiciel zarządu wspólnoty na stawiane kolejne pytania rozłączył się. Nasza Czytelniczka rozważa kroki prawne w tej sprawie.

Zarządca budynku przekazał, że po dzisiejszej rozmowie z mieszkańcami, podjęto decyzję o niewłączaniu ogrzewania. Nastąpi to w terminie późniejszym.

(fot. nadesłane)

66 komentarzy

 1. Z 500+ ma 6000 zł na rok. Niech nie płacze tylko grzeje farelką zanim odpalą na zimę ogrzewanie.

  • Jak Ci żal możesz swój tył i dorobisz. Tylko na starość obawiaj się syndromu cieknącego odbytu.

  • z farelki szybko się nagrzewa ale i szybko się wyziębia pomieszczenie i jest drożej, a kaloryfer trzyma ustabilizowaną temperaturę cały czas i jest taniej, poza tym na noc nie zostawisz farelki włączonej

  • Ma 500+ bo ma dziecko A nie lewa i prawa grabowska

 2. Jedyna szybka reakcja PSEUDO ZARZĄDCY to wysłać monit do niego o zwołaniu zebrania w celu odwołania go z funkcji zarządcy budynku. To że PAJACOWI nie jest zimno to huk kogoś obchodzi a reszcie wspólnocie jak też jeszcze ciepło to włączenie ogrzewania w budynku nie zmusza do włączania go w swoim mieszkaniu.

 3. Bracia zza Buga walczą o naszą niezawisłość i niezależność, a ta lamentuje że jej temperatura spadła o 2 stopnie. Wstyd.

 4. Niech kupi sobie termofor. Głosowała na pis więc niech nie rozpacza.

 5. Trza pisać do obajtka jak zrobi fuzje niebawem to moze cos dorzuci z prywatnej kieszeni

 6. ” jemu nie jest jeszcze zimno, nawet przy otwartych oknach” – co za [***], pewnie waży ze 130 kg i go tłuszcz grzeje

 7. Uroki współczesnego niewolnictwa zwanego wygodnym życiem w bloku bez obowiązków.

 8. To jest jawna kpina z tej pani co w telewizji powiedziała że jej cena węgla nie obchodzi bo ona grzeje karoryferem – i co doigrała się baba, z karoryferem już nie ma ciepła a to dopiero pierwszy dzień jesieni.

 9. Ciepło pojawi się dopiero 30. września, ale czynsz trzeba płacić cały rok 🙂 Złodziejstwo w majestacie prawa.

 10. EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO RĘKAMI nibyPOLSKIEGO RZADU

  TAK MA BYĆ ❗❗❗
  MIĘKKA EKSTERMINACJA NA POCZĄTEK…
  PODATKI, CENY, INFLACJA, MANDATY…
  W MIĘDZYCZASIE BOOSTER…
  ZA CHWILĘ OKAŻE SIĘ, ŻE W POLSCE JEST WCIĄŻ 40MLN LUDZI, ALE POLAKÓW ZOSTANIE 15MLN…
  NIE LICZĄC TYCH Z 2 LUB 3 PASZPORTAMI…