Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch nastolatków miało sporo marihuany. Była w wiadrze, zegarze i pudełku po butach (zdjęcia)

Młodzi mieszkańcy powiatu sandomierskiego usłyszeli zarzuty w związku z tym, że posiadali spore ilości marihuany. 19-latek trafił do aresztu i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, 18-latek zaś otrzymał dozór Policji i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. O losie obu młodzieńców zadecyduje sąd.

Kraśniccy kryminalni na jednej z ulic Kraśnika zatrzymali do kontroli pojazd osobowy. W aucie znajdowało się czterech młodych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że w bagażniku samochodu znajdowało się pudełko po butach ze znaczną ilość marihuany.

– Jak się okazało była to własność 19-letniego pasażera. Kolejne przeszukanie, tym razem posesji, pozwoliło na ujawnienie pozostałych porcji narkotyku, które znajdowały się w wiadrze obok domu. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy nielegalnych substancji – relacjonuje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

Z kolei w trakcie przeszukania mieszkania 18-latka, również pasażera pojazdu, mundurowi ujawnili kilkadziesiąt gramów marihuany schowanych w zegarze. Zabezpieczone narkotyki dodatkowo nasycone były substancją psychoaktywną.

– Obaj nastolatkowie z powiatu sandomierskiego zostali zatrzymani. Starszy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyku i udzielania go innej osobie, za co sąd zastosował w stosunku do niego 3 miesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy z kolei usłyszał zarzut posiadania marihuany, za co prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia aspirant Paweł Cieliczko.

Jak przekazują policjanci, łącznie z zabezpieczonej ilości środków odurzających można byłoby przyrządzić niemal 9 000 porcji dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Ostatecznie o losach nastolatków w tej sprawie zadecyduje sąd.

Dwóch nastolatków miało sporo marihuany. Była w wiadrze, zegarze i pudełku po butach (zdjęcia)

fot. Policja Kraśnik

12 komentarzy

  1. 800+ się skończyło to się wzięli młodzi do roboty…

  2. Kara śmierci za sprzedawanie trucizny.

  3. Ortalion pomiętolony jakby tydzień w swojej aŁdicy spał.

  4. Tylko w tym roku byłem zatrzymywany do kontroli drogowej 6 czy 7 razy zawsze w godzinach nocnych lub nad ranemia i nigdy mi nikt nie sprawdzał bagażnika. Czyli ktoś złożył meldunek .Kapuś znaczy się.

  5. Paski na dresie i białe skarpety typowy dres- narkoman

  6. Przestańcie karać za zioło

Dodaj komentarz

Z kraju