690 680 960

Dwa groźnie zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów. Wszystko przez jazdę pod prąd i brak bezpiecznej odległości (zdjęcia)

W ubiegłą niedzielę na ulicach Lubartowa doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W jednym przypadku zakończyło się na pouczeniu, w drugim zaś na mandacie.

W pierwszym zdarzeniu udział brała 71-letnia kobieta, która poruszała się ścieżką rowerową od strony centrum Lubartowa w kierunku ulicy Kleeberga. Seniorka jechała jednośladem „pod prąd”.

Kobieta doprowadziła do zdarzenia drogowego z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Ford kierowanym przez 45-letniego mieszkańca Lubartowa. Pojazd poruszał się ulicą Chopina w kierunku ulicy Słowackiego. W wyniku zderzenia cyklistka odniosła obrażenia ciała i trafiła do szpitala. Zarówno 71-latka jak i 45-letni kierujący byli trzeźwi.

Rowerzystka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została pouczona przez funkcjonariuszy. Udzielili oni kobiecie kilku porad na temat zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z kolei 27-letni mieszkaniec gminy Serniki jadąc rowerem ulicą Powstańców Warszawy, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Ford i najechał na ten samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi.

Sprawca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. PSP Lubartów)

18 komentarzy

  1. Za takie samo przewinienie 71- latka zostaje pouczona przez policje, 27- latek zostaje ukarany mandatem.
    Chwilka kobieta miała jakieś inne prawa „paszport polsatu”, żyje w jakimś innym kraju czy ten 27- latek dostał mandat bo nie spodobał się policjantom. Jak to jest w kraju prawa, gdzie ta sama policja za takie samo przewinienie, jednemu da mandat, drugiemu upomnienie, a jak im się podoba.
    Płacę takie same podatki więc, gdyby zdarzyła mi się podobna stłuczka to ja z góry poproszę o upomnienie i pouczenie. 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej