CBŚP ostrzegało przed „sparaliżowaniem przebiegu egzaminów maturalnych”. Szczegółowe kontrole w szkołach

W związku z zagrożeniem sparaliżowania przebiegu egzaminów maturalnych w wielu szkołach wprowadzono szczególne środki ostrożności. Do budynków nie ma wstępu nikt oprócz uczniów i nauczycieli.

Alarmy bombowe, które zostały wywołane w wielu szkołach na terenie całego kraju, były planowane od dłuższego czasu. Informację taką uzyskali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. W miniony czwartek skierowali w tej sprawie pismo do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Ostrzegano w nim o tym, że na terenie szkół, w których będą odbywały się matury, może dojść do działań, których celem jest „sparaliżowanie przebiegu egzaminów maturalnych”.

Według CBŚP, sprawca lub sprawcy umieszczają w swoich wiadomościach m.in. sformułowania „za chwilę detonacja, eksplozja, zasobnik z gazem bojowym fosgen, bomba, ratujcie się zginą ludzie”. Choć wiarygodność owych wiadomości została uznana jako niska, w każdym przypadku konieczne okazało się dokładne sprawdzenie poszczególnych placówek oświatowych. Łącznie informacja o rzekomych niebezpiecznych ładunkach trafiła do kilkudziesięciu placówek: 15 na Śląsku, kilkunastu w Wielkopolsce, kilkanaście zgłoszeń zanotowano też w województwach łódzkim i świętokrzyskim. W naszym regionie alarm ogłoszono w Zespole Szkół w Adamowie.

Dodatkowo Centralna Komisja Egzaminacyjna zaapelowała do dyrektorów wszystkich szkół, w których odbywają się matury, o wzmożony nadzór nad bezpieczeństwem zdających. W tym celu w wielu placówkach wprowadzono dokładną weryfikację osób wchodzących do budynków. Wstęp mają tylko uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy. Nie ma wyjątków nawet dla przedstawicieli mediów.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Jak na razie to Lublin został sparaliżowany bo panom z centrum sterowania ruchem trudno odejść od kawy i przestawić sygnalizacje świetlne z trybu weekendu w wyniku czego zielone w wielu miejscach świeci się po 3 sekundy. Kiedy zwolnią te miernoty?

 2. Ty teź jesteś na poziomie ich rozwoju.
  Czytasz wiadomości i nierozumiesz o czym piszą.
  Masz pretensje do garbatego że ma proste dzieci.

 3. to wina PISu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online