Dzisiaj, po podliczeniu punktów, jakie uzyskali funkcjonariusze we wszystkich konkurencjach, ogłoszono wyniki na najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego w województwie lubelskim. Na podium po raz kolejny stanął asp. szt. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie.
Perła – Browary Lubelskie S.A. będzie sponsorem Motoru Lublin również w sezonie 2017/2018. Podpisy na nowej umowie złożyli podczas uroczystego spotkania na Arenie Lublin Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. oraz Leszek Bartnicki, prezes zarządu Motoru Lublin.
Ostatni piątek miesiąca już wkrótce. Tradycyjnie zapraszamy do udziału w comiesięcznym przejeździe rowerami przez Lublin, czyli Masie Krytycznej.
Nasz Czytelnik zatroskany o dobro wspólne jakim jest Plac Litewski, przesłał nam udokumentowanie remontowe buble i awarie oświetlenia, występujące na całym Placu. Urząd Miasta zapewia , że wszelkie usterki zgłaszane są na bieżąco wykonawcy.
Mężczyzna, który na jednej z lubelskich stacji paliw wytoczył się zza kierownicy samochodu, wzbudził zainteresowanie przebywających tam osób. Natychmiast zabrano mu kluczyki i powiadomiono policję.
Modele numeryczne od dłuższego czasu wskazują na napływ gorącego, niestabilnego powietrza o cechach zwrotnikowych z południa kontynentu. W ciągu najbliższych dni temperatura w regionie wyniesie miejscami 33 °C.
W środę wieczorem na ul. Szeligowskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Sprawca zdarzenia był pijany.
Dzisiaj po południu na jednym z lubelskich skrzyżowań ponad dwudziestu policjantów rywalizowało o miano najlepszego w ręcznym sterowaniu ruchem. Kierowcy mieli zaś okazję przypomnieć sobie, co oznaczają poszczególne komendy wydawane przez funkcjonariuszy.
W miniony poniedziałek nasz Czytelnik oczekiwał na wjazd na skrzyżowanie ul. Szeligowskiego z ul. Czapskiego. To co zarejestrował może zjeżyć włos na głowie. Na nagraniu widać przynajmniej dwóch kierowców, dla których czerwone światło nie istnieje. Co więcej po 30 sekundach od zapalenia się czerwonego światła przez skrzyżowanie przemknęła ciężarówka.
Nasz Czytelnik Szymon dzisiejszej nocy złowił w Zalewie Zemborzyckim suma giganta. Ryba miała niemal 2 metry długości.
Od dzisiaj, aż do odwołania, nieczynne będą zjeżdżalnie na ośrodku Słoneczny Wrotków. Powód jest dość poważny.
We wtorek wieczorem na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową doszło do zderzenia dwóch aut. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiały jedynie pojazdy.
Duże utrudnienia w ruchu występują na rondzie przy Makro, po zderzeniu dwóch aut. Dwie osoby zostały poszkodowane.