690 680 960

Gmina Nałęczów chce do końca miesiąca wyremontować jeszcze kilka dróg

Gmina Nałęczów wybrała wykonawcę, który wyremontuje przed zimą kilka dróg, których nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Prace będą przebiegać w ekspresowym tempie, gdyż mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

W czterech miejscowościach gminy Nałęczów w najbliższym czasie drogi otrzymają nową nawierzchnię. Drogowcy pojawią się w Bronicach, Czesławicach, Drzewcach i Piotrowicach. Gmina przeznaczyła an ten cel 260 tysięcy złotych. Ponieważ prace mają się zakończyć w ciągu miesiąca, nie będzie to oczywiście całkowita przebudowa dróg, lecz wymiana nawierzchni, która w niektórych miejscach jest mocno zniszczona.

Jednak to nie jedyne miejscowości, gdzie drogi uzyskają nową, równą nawierzchnię. Dobiegają końca prace związane z przebudową mającego blisko 500 m odcinka drogi w Bronicach Kolonii. Trwają też prace na ul. Ewy Szelburg-Zarembiny w Nałęczowie. Zanim jednak pojawi się tam nowy asfalt, drogowcy wykonają nowe miejsca parkingowe i chodniki.

Blisko 730 metrowy chodnik powstaje też w miejscowości Drzewce. Kolejny zaś w Piotrowicach. W obu przypadkach prace również mają zostać zakończone w ostatnich dniach listopada.

(fot. Andrzej Kalus – archiwum)
2017-11-12 14:12:37

15 komentarzy

  1. HA ja kto dobiegają koniec prace w Bronicach kolonii skoro jeszcze sie nie zaczeły

  2. rafi, chodnika nie będzie bo dziady pieniądze przetupały, a burmistrz chodzi tylko po barach z czerwonym zapitym nosem, tam już dawno powinien być chodnik, ale widać pieniądze gdzie indziej idą/upłynniają się

  3. Droga w Koloni Drzewce zostanie zniszczona przez ciężarówki PKP, które już od godziny 5:00 ,jadą w kierunku Przejazdu w Drzewcach , chociaż jak mi powiedziano w Wydziale Dróg w Puławach nie mają prawa tędy jeździć , ale jeżdźą bo tędy bliżej i nic sobie z zakaz nie robią.Doczekaliśmy się dobrej drogi to wkrtótce ją stracimy przez inwestycję PKP.Pomysł wywożenia kamienia z torów przez samochody to pomysł super !!!! tylko pozazdrościć takiego myślenia inwestorom jakby nie można było tego zrobić pociągami , ale zdjęli tory i co im zrobimy przecież ciężko pracują , nic dziwnego że będzie to trwało tak długo!!Mieszkam przy drodze w Kolonii Drzewce i krew mnie zalewa jak widzę te ciężarówki jeżdżące bezkarnie i bezmyślnie. Jedne inwestycje się robi a inne długo wyczekane niszczy to jest Polska ! prawo mamy super!
    Wkurzona mieszkanka !!!!!

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas