690 680 960

Blisko 120 interwencji strażaków po wczorajszej burzy. Zalany był nawet szpital (zdjęcia)

Do godzin nocnych trwały działania strażaków związane z usuwaniem skutków wczorajszej burzy, jaka przeszła nad Lubelszczyzną. Połowa interwencji dotyczyła samego Lublina.

W związku z burzami, które w piątek przechodziły nad województwem lubelskim, strażacy znów mieli pełne ręce roboty. Łącznie zanotowanych zostało 118 interwencji, z czego większość, gdyż 77, dotyczyło usuwania skutków intensywnych opadów deszczu. Kolejne związane były z silnym wiatrem. Strażacy ściągali z dróg powalone drzewa i konary a także zabezpieczali budynki, w których uszkodzeniu uległy dachy.

Połowa interwencji dotyczyła samego Lublina. Najgorsza sytuacja była na Bursakach, Choinach i Czechowie. Tam woda wdarła się do budynków czy też zalewała piwnice w blokach. Wiele godzin trwało jej wypompowywanie z terenu położonej w obniżeniu terenu posesji przy ul. Mackiewicza. Zalanych było też wiele skrzyżowań, ulic i parkingów. Łącznie na terenie naszego regionu podtopionych zostało około 66 budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz szpital w Bychawie.

Sporo pracy mieli też pracownicy firm energetycznych. W szczytowym okresie dostaw prądu pozbawionych było łącznie 2433 odbiorców. Większość awarii udało się usunąć. Dzisiaj rano energii elektrycznej brakowało jeszcze w 820 gospodarstwach domowych. Z kolei wiatr uszkodził dachy w 3 budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Na dzień dzisiejszy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej znów wydał ostrzeżenie przed burzami. Spodziewane są one w środkowej, wschodniej i południowej części województwa. Towarzyszyć im mają ulewne deszcze i wiatr sięgający w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść nawet 40 milimetrów deszczu oraz grad.

(fot. Krzysiek Bolesta)

Jeden komentarz

  1. Wincyj betonu i kostki

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…