18. rocznica śmierci Jana Pawła II. Dziś ulicami Lublina przejdzie Papieski Marsz Wdzięczności
12:22 02-04-2023 | Autor: redakcja
Śmierć Jana Pawła II była ogromnym wydarzeniem dla całego świata, a szczególnie dla katolików. Był jednym z najbardziej szanowanych i uwielbianych papieży w historii Kościoła katolickiego, a jego pontyfikat trwał przez 26 lat, od 1978 do 2005 roku. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w swoim apartamencie w Watykanie. Przez wiele lat cierpiał na choroby, w tym na chorobę Parkinsona i problemy z oddychaniem. Jego zdrowie pogarszało się stopniowo, a ostatnie dni były bardzo trudne.
Po jego śmierci na całym świecie odbyły się uroczystości żałobne, a w Watykanie odbył się historyczny pogrzeb, który przyciągnął setki tysięcy wiernych i przedstawicieli różnych religii. Jan Paweł II został pochowany w krypcie pod Bazyliką św. Piotra w Watykanie. Śmierć Jana Pawła II była okazją do refleksji nad jego pontyfikatem i dziedzictwem, które pozostawił dla Kościoła katolickiego i całego świata. Wpływ papieża Polaka na politykę światową, dialog międzyreligijny i promowanie praw człowieka i pokoju jest do dziś bardzo ceniony i doceniany.
Jan Paweł II był zwolennikiem dialogu międzyreligijnego i promował jedność i wzajemne zrozumienie między różnymi wierzeniami. Jego spotkania z przedstawicielami innych religii, takimi jak judaizm, islam czy hinduizm, przyczyniły się do poprawy relacji między nimi. Papież Polak był mocnym zwolennikiem pokoju i odrzucania przemocy jako rozwiązania konfliktów. Jego modlitwy i apele w czasie wojen i konfliktów na całym świecie, w tym wojny w Jugosławii czy ataków 11 września, przyczyniły się do zmniejszenia napięcia i promowania pojednania.
Co ważne jego działania jako papieża przyczyniły się do upadku komunizmu w Europie Wschodniej, a wizyty w Polsce w 1979 roku i stałe poparcie dla Solidarności pomogły przyspieszyć ten proces. Jan Paweł II był również mocnym obrońcą praw człowieka i godności ludzkiej. Jego papieskie encykliki, takie jak „Laborem exercens” czy „Sollicitudo rei socialis”, poświęcone były kwestiom społecznym i gospodarczym, w tym zatrudnienia, ubóstwa i nierówności społecznych.
Papieski Marsz Wdzięczności w Lublinie
Dzisiaj w Lublinie o godzinie 14.00 nastąpi zbiórka uczestników marszu przy Krzyżu Papieskim w parafii Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11). Po kwadransie uczestnicy wyjdą na wspólny przemarsz ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła akademickiego KUL. Tam o godz. 15.30 odbędzie się Msza św. w kościele akademickim KUL. Na godzinę 17.00 planowany jest koniec wydarzenia. W organizację marszu, wspólnie z lubelską „Solidarnością”, włączyła się Archidiecezja Lubelska, a także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji naszego województwa oraz reprezentanci samorządu i państwa.
(fot. lublin112.pl)
Średniowiecze
Lewackie bydło nie szanujecie ludzi ale usznujcie Świętą osobę jaką jest Jan Paweł Drugi.
Nawet nie wiesz jak naprawdę się nazywał. Pewnie dla tego przyjął pseudonim artystyczny aby nie być kojarzonym z ukrywaniem pedofilii.
Ledwo wstał mordy jeszcze nie umył i pluje jadem komuch czerwony.
Sądząc po tych tysiącach wiernych i „wiernych” na Papieskich Marszach Wdzięczności, naocznie widać że w Polsce rządzi Kościół Katolicki przy dzielnej pomocy PiS.
Co gorsza, na lepsze się nie zanosi, bo chętnego do wypowiedzenia lub zerwania Konkordatu, brak.
A bez tego nie wypleni się tego zła z RP.
Powtarzasz się nudny jesteś jak flaki z olejem nie macie szans jesteście jak tyfus.
Byłem a nikogo tam niebyło