Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

16-letni motocyklista zderzył się z volkswagenem. Nastolatek zmarł w szpitalu

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Płusy. Nie żyje 16-letni motocyklista, który zderzył się pojazdem osobowym.

37 komentarzy

 1. Nie miał uprawnień to i odszkodowania też nie będzie.

  • To ty chłopie nie znasz polskich realiów prawnych.
   Rodzice fabryczki nawozu teraz gotowi zainwestować krocie w papugę, byleby wydrzeć to w odszkodowaniu od bidnego kierowcy, który co prawda winien wymuszenia pierwszeństwa, ale tego gnojka nie powinno tam być bo prawka nie miał.

   • Sugerujesz, że prowadzący samochód wiedział, że motocyklista nie ma uprawnień i dlatego postanowił go zabić?

    • Dokładnie, czy wy myślicie że chłopak z powodu braku uprawnień był niewidzialny? Ewidentna wina kierowcy, który nie dostosowal się do przepisow ruchu drogowego, winy chlopaka nie ma co roztrzasac bo jej nie ma, a poza tym i tak jest za późno

     • A jakie przepisy ruchu stosował motocyklista, który nie posiadał uprawnień?? Żadnych, ponieważ nie miał pojęcia o tych przepisach. Samochód wyjeżdżał z posesji. Dokładnie to wycofywał na drogę. Od posesji do drogi jest prawie 4 metry. Jak to możliwe, że motocyklista nie zauważył jedynego samochodu na drodze?? Popatrz na zdjęcie. Motor leży przed mostem a kask motocyklisty leżał 10 metrów za !! Wiem jak to wyglądało, bo byłem na miejscu.

     • Tomek skończ pier…ć filozofie

   • odszkodowanie zapłaci ewentualnie OC. szkoda kierowcy fakt ale chłopca też , może by zmądrzał. Gdzie byli rodzice szczyla ?

   • Obawiam się, że w myśl obecnego stanu prawnego, kierowca z uprawnieniami będzie w tym wypadku poszkodowany, mimo iż dopuścił się wykroczenia drogowego, skutkującego wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym.
    Żaden realnie myślący papuga nie podejmie się prowadzenia tej sprawy (chyba, że dla osiągnięcia własnej korzyści majątkowej).

    • Kołoprzyjaciółproboszcza

     W błędzie jesteś.Małolat popełnił wykroczenie kierując bez uprawnień ale to kierowca osobówki wymusił i spowodował wypadek.

     • I tu akurat nie masz racji.. W przypadku braku uprawnień sprawcą jest kierujacy motocyklem. I tyle.

     • Kaśka spod samego Jaśka

      Mnie sie widzi, że jak za wykroczenie, to małolat został zbyt srogo ukarany, ale cóż… Bóg tak chciał.

    • Zdaje mi się, że kierowca będzie sądzony za spowodowanie wypadku i tu nie ma co do tego czy miał czy nie miał uprawnień. Natomiast ubezpieczyciel ma prawo (i na 100% tak zrobi) do odmówienia wypłacenia odszkodowania za zniszczenia spowodowane przez osobę nie mającą uprawnień. Przy tym prawo do nawiązki na rzecz rodziny zmarłego dalej obowiązuje. Tak ja to rozumiem.

  • Nie miał uprawnień to jest sprawcą.

   • To byłby absurd, gdyby kierowca bez uprawnień był z automatu sprawcą.

   • Człowieku nie pisz bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sprawca jest kierowca osobówki a ofiarą młody motocyklista. To, że ktoś nie ma uprawnień do kierowania jest wykroczeniem za które się odpowiada.

    • Powtórzę – w tym wypadku sprawcą jest kierujacy motocyklem. Nie wierzysz ? Możesz sprawdzić .. I nie wprowadzaj w błąd innych

    • Jadąc bez uprawnień albo BT jesteś winny . Po prostu nie masz prawa tam być. I tyle.

 2. I co mu zrobią? Dostanie śmieszne zawiasy, 2000 PLN grzywny i 2 lata zakazu kierowania pojazdami. Sprawa też będzie się toczyć 2 lata.
  Za spowodowanie wypadku śmiertelnego powinno się iść bezwzględnie siedzieć i być dożywotnio pozbawianym prawa kierowania pojazdami.

 3. u nas na wsi dużo osób jeździ bez uprawnień ale to są bardzo znakomici kierowcy , mój szwagier jeździ traktorem a prawka na ciągnik nigdy nie miał. Ale na co mu jak jeździ tylko po polach a jeździ znakomicie. A na samochód prawko ma , i do kościoła może jechać i do powiatu co rusz jeździ.

  • To jak „na samochód prawko ma”, to uświadom go, że traktorem (ino bez przyczep lub tylko z przyczepą lekką) też może legalnie jeździć (nie tylko po wsi). 🙂

 4. pytanie – czy go widział za zakrętem?

 5. Kierowca volkswagena za zmuszenie pierwszeństwa, doprowadzenie do zderzenia z czego wynikiem była śmierć powinien odpowiadać jak za zabójstwo. Za kraty z nim… może innych by to nauczyło jak po skrzyżowaniach jeździć….

  • Ty, inkwizytor – jak się jeździ po skrzyżowaniach?
   Masz rację. Za samo zmuszenie pierwszeństwa (do czego?) powinien pójść na stos! 🙂

  • za moich czasów 16 latkowie jeździli rowerami a nie motorami. starzy kupili motor gnojowi starzy odpowiadają. i pytanie czy ten ” motór” miał pojemność 50ccm, w co raczej wątpie.. kupujcie dalej gnojom motory i quady na komunie a potem miejcie pretensje że musicie chować własne dzieci.

 6. W artykule nic nie ma na temat czy motocyklista miał prawo jazdy czy nie, a bardzo możliwe, że mógł je posiadać – kat. A1

  • Napisać byle co, aby napisać, a artykuł już za dużo literek ma do poskładania? Przeczytaj sobie na spokojnie artykuł jeszcze raz (mała podpowiedź, trzecie zdanie od końca)

 7. Dobrze że gnojek sam się wyeliminował a nie zrobił nikomu krzywdy selekcja naturalna nie miał kwitów po cholerę wsiadał na motor . Bardzo się cieszę jak czytam takie artykuły kiedy to tacy idioci sami się eliminują .

  • Co ci daje kwit? Nic jedynie w plecy 1000zl + to że nie mial a1 lub am nie znaczy ze jeździ jak 70% Polaków z prawem jazdy samochodem ktorzy ciągle walą konia przed kierownicą jak zyczysz komus śmierci mógłbyś dorosnąć wielkie pozdro

  • Lecz się psychopato! a jak ty albo ktoś z twojej rodziny zginie to calkiem mozliwe ze tez ktos inny tak to skomentuje.

 8. Dobrze tak gnojowi sam się wyeliminował

 9. ale tu głupoty piszecie żal czytać

 10. Dlaczego Policja przesądza że wina jest po stronie kierowcy który zajechał drogę prawidłowo jadącemu motocykliście jeżeli nie podali z jaką prędkością jechał motocyklista w terenie zabudowanym. To mi nie wygląda na 50 km/h.

Z kraju